Новації законодавства: оновлений Порядок повернення коштів

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що з 11 вересня набув чинності оновлений Порядок повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету, затверджений наказом Мінфіну від 01.08.2024 № 382. Цей документ вносить зміни до попереднього Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 03.09.2013 № 787.
Серед основних змін у новій редакції варто виділити оновлений пункт 5 розділу І. У ньому уточнюється , що не підлягають поверненню платникам помилково та/або надміру зараховані до бюджету податки, збори, пеня та платежі, контроль за якими покладений на органи Державної податкової служби, митні та інші платежі, пеня, контроль за справлянням яких покладений на органи Держмитслужби, за умови, що стосовно цих коштів було прийнято рішення про застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), встановлених Законом України «Про санкції», протягом строку застосування таких санкцій.
Опублікування наказу відбулося в «Офіційному віснику» 11 вересня, тому з цього дня нові норми набули чинності.
Підприємства Донеччини сплатили майже 122 млн грн екоподатку

Екологічний податок є основним джерелом фінансування заходів, спрямованих на мінімізацію негативного впливу господарської діяльності та раціональне використання природних ресурсів.
Так, за 3 квартали поточного року платники податків Донецької області перерахували до бюджетів всіх рівнів 121,5 млн грн екологічного податку. Донецька область тісно пов’язана з виробництвом багатьох бюджетоформуючих галузей промисловості, таких як металургійна, хімічна, енергогенеруюча та машинобудівна. Тому таке важливе адміністрування екологічного податку і розвиток екологічної свідомості суспільства.
За здійснення господарської діяльності без державної реєстрації передбачена відповідальність

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує платникам податків про необхідність реєстрації суб’єктами господарювання у випадку здійснення систематичної господарської діяльності з продажу товарів (надання послуг). Це – обов’язкова передумова початку здійснення господарської діяльності.
Державна реєстрація суб’єктів підприємницької діяльності здійснюється та регулюється Податковим кодексом України, Законами України «Про підприємництво» від 07 лютого 1991 року № 698-ХІІ (із змінами), «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» від 15 травня 2003 № 755-IV (із змінами) та іншими законодавчими актами.
Провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання згідно із статтею 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.
Вчинення протягом року повторного правопорушення тягне за собою накладення штрафу від двох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.
Розпочалася інформаційна кампанія щодо впровадження реформ та управління змінами

Корисні посилання:
- комунікаційна платформа dn.ikc@tax.gov.ua;
- контакти та гарячі лінії ГУ ДПС у Донецькій області https://dn.tax.gov.ua/kontakti/;
- підписатися на наш фейсбук https://www.facebook.com/tax.donetsk/;
- чат-бот ДПС «StopViolationBot» t.me/StopOverpriceBot;
- мобільний застосунок «Моя податкова»
Android https://play.google.com/store/apps/details?id=my.tax.gov.ua,
iOS https://t1p.de/lgu5a
ГУ ДПС у Донецькій області