Щодо заповнення обов’язкових реквізитів платіжної інструкції
Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 № 148» Про затвердження Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення» (далі Порядок № 148) визначено перелік обов’язкових реквізитів платіжної інструкції.
Звертаємо окрему увагу на заповнення реквізитів «Код платника», «Код фактичного платника» та «Призначення платежу».
Платники податків заповнюють реквізит «Призначення платежу» за прикладами, наведеними у Порядку № 148.
Так, під час сплати податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування платники повинні дотримуватися наступних правил заповнення обов’язкових реквізитів платіжної інструкції.
Обов’язковий реквізит – «Код платника» заповнюють всі платники, які сплачують податки, збори, інші платежі та єдиний внесок. Юридичні особи у реквізиті «Код платника» зазначають код ЄДРПОУ, фізичні особи – підприємці та громадяни – податковий номер.
Реквізит «Код фактичного платника» заповнюється в наступних випадках.
Юридичними особами:
у разі, якщо юридичні особи у своєму складі мають відокремлені підрозділи, представництва та сплачують платежі до бюджету і фондів соціального страхування за відокремлені підрозділи, представництва у реквізиті «Код платника» зазначають власний код ЄДРПОУ, а у реквізиті «Код фактичного платника» (податковий номер філії, представництва).
Громадянами:
у разі сплати податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску за допомогою технічного пристрою (банківський автомат, платіжний термінал, програмно-технічний комплекс самообслуговування, програмно-апаратне середовище мобільного телефону, інший пристрій) та через каси надавачів платіжних послуг заповнюють усі обов’язкові реквізити платіжної інструкції, при цьому громадяни у реквізиті «Код фактичного платника» зазначають власний податковий номер.
Поряд з цим надавач платіжних послугу реквізиті «Код платника» містить код надавача платіжних послуг, з використанням технічного пристрою якого або через каси якого проводиться готівковий розрахунок.
Щодо особливостей уточнення реквізиту «Призначення платежу»
Шановні платники!Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що Наказом Міністерства фінансів України (далі – МФУ) від 06.05.2024 № 226 «Про внесення змін до Порядку ведення обліку податків, зборів та інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесених на єдиний рахунок» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21.05.2024 за № 741/42086) внесено зміни до наказу МФУ від 23.03.2021 № 166 «Про затвердження Порядку ведення обліку податків, зборів та інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесених на єдиний рахунок» (далі – Порядок).
Згідно з п. 3 розділу III Порядку платник може уточнити реквізит «Призначення платежу» платіжної інструкції лише один раз не пізніше наступного робочого дня після отримання повідомлення про виявлені помилки чи розбіжності за такими документами.
Внесеними до Порядку змінами встановлено, якщо платник своєчасно не уточнив реквізит «Призначення платежу» платіжної інструкції, то після настання зазначеного терміну таке уточнення неможливе. У такому разі інформація з платіжної інструкції вважається інформацією без визначення належності платежу відповідному отримувачу і суми такого платежу включаються ДПС до реєстру платежів з єдиного рахунка в розрізі окремого платника у складі зведеного реєстру платежів з єдиного рахунка з урахуванням черговості сплати, визначеної пунктом 35 прим.1.6 статті 35 прим.1 розділу I, пунктом 89.7 статті 89 та пунктом 131.2 статті 131 розділу II Податкового кодексу України.
Закон № 3813 щодо переваг для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства
Шановні платники! Головне управління ДПС в Донецькій області області інформує, що Законом № 3813 у Податковому кодексі України вводиться нова «перехідна» норма – п.п. 69.41 підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу, якою встановлюються особливості адміністрування податків «платників з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства». Ця норма визначає переваги (преференції) для платників з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, умовам (критеріям) яких має відповідати платник, щоб потрапити до Переліку платників, та порядок включення / виключення платника до/з цього Переліку.
На період включення до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства для суб’єктів господарювання встановлено такі переваги:
Мораторій на деякі види документальних перевірок.
Строк проведення камеральної та документальної перевірок платника податку, зазначених у п. 200.10 і 200.11 ПКУ, становить 5 та 10 робочих днів відповідно. Тобто строк зменшився з 20 та 40 календарних днів, що є позитивним для платників ПДВ.
Індивідуальні податкові консультації надаються платнику податків виключно ДПС України протягом 15 календарних днів, що настають за днем отримання ним звернення, без можливості продовження строку його розгляду.
Закріплення за платником податків посадової особи територіального органу ДПС, відповідальної за взаємодію з платником податків (комплаєнс-менеджера).
Отримання платником податків на свій запит у п’ятиденний строк відомостей про наявну в органі ДПС податкову інформацію, яка може свідчити про податкові ризики в діяльності такого платника податків, а також консультацій щодо усунення таких ризиків.
Е-повідомлення про помилкову сплату платежів
Шановні платники! Головне управління ДПС в Донецькій області інформує, що з метою підвищення рівня інформування платників податків про суми помилково сплачених податкових платежів, єдиного внеску. Державною податковою службою України розроблено та впроваджено новий сервіс «Е-повідомлення».
Платники податків, користувачі електронного кабінету, мають можливість в розділі «Вхідні / вихідні документи» / «Вхідні» / «Повідомлення» отримати електронне інформаційне повідомлення про помилкову сплату платежів та миттєво здійснювати направлення до територіального органу ДПС, в якому обліковуються такі суми, заяву про перерахування коштів в електронному форматі.
В інформаційному повідомленні про помилкову сплату платежів за формою «J/F14000» (додається) зазначаються реквізити платіжної інструкції, а саме: код територіального органу ДПС, код територіальної громади, код та назва платежу, дата, номер та сума платіжної інструкції, бюджетний або небюджетний рахунок IBAN.
Разом з тим, посадові особи, які за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань є керівником підприємства, установи, організації, чи самозайнятою особою, чи фізичною особою – платником податків, також мають можливість отримувати додаткове повідомлення шляхом приєднання до сервісу «Info TAX».
Звертаємо увагу, що автоматична відправка електронних інформаційних повідомлень про помилкову сплату платежів здійснюється засобами ІКС ДПС о 9.00 годині, в робочі дні, крім понеділка, за транзакціями про сплату за попередній банківський день.
Для перемоги України платники Донеччини перерахували більше 538 млн грн військового збору
Упродовж січня-жовтня 2024 року роботодавці Донецького регіону перерахували до державного бюджету 538,3 млн грн військового збору.
Нагадуємо, що військовий збір – це внесок кожного офіційно працюючого українця на підтримку Збройних Сил України. Ставка збору не змінювалася протягом останніх років і становить 1,5% об’єкта оподаткування.
Більше 10 млрд грн єдиного внеску надійшло у поточному році від роботодавців Донеччини
Шановні платники! Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, у тому числі під час військового стану та вимушеного переселення з окупованих територій.
З огляду на це, у рази зростає значення єдиного соціального внеску, зокрема, його надходжень до бюджету, тому податкова служба Донеччини акцентує важливість дотримання податкового законодавства при виплаті заробітної плати найманим працівникам та сплати єдиного внеску.
Так, за січень-жовтень 2024 року до бюджету Донецької області надійшло 10 млрд 144 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що перевищило минулорічні показники на 1,1 млрд гривень.
Податкова служба Донеччини щиро дякує сумлінним роботодавцям Донецького регіону. Тримаємо економічний фронт України разом!
Корисні посилання:
- комунікаційна платформа dn.ikc@tax.gov.ua;
- контакти та гарячі лінії ГУ ДПС у Донецькій області https://dn.tax.gov.ua/kontakti/;
- підписатися на наш фейсбук https://www.facebook.com/tax.donetsk/;
- чат-бот ДПС «StopViolationBot» t.me/StopOverpriceBot;
- мобільний застосунок «Моя податкова»
Android https://play.google.com/store/apps/details?id=my.tax.gov.ua,
iOS https://t1p.de/lgu5a