Дайджест податкових новин за 14 квітня


Декларування – 2025 триває: терміни подання декларації про майновий стан і доходи

Декларування – 2025 триває: терміни подання декларації про майновий стан і доходи

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що з 1 січня 2025 року триває кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2024 року.

Звертаємо увагу, на граничні терміни подання декларації про майновий стан і доходи.

До 1 травня 2025 року декларацію подають:

громадяни, які отримали певний дохід і зобов’язані подати декларацію (наприклад: особи, які отримували іноземні доходи, доходи від відчуження корпоративних прав, доходи від задавання майна в оренду іншим фізичним особам, при отриманні спадщини (дарування) від осіб, які не є особами першого та другого ступеня споріднення тощо).

Якщо відсутня довідка від компетентного органу іншої країни про іноземні доходи та податки, сплачені закордоном – можна подати заяву до податкової за податковою адресою та перенести строк подання декларації до 31 грудня.

ФОП, крім тих, хто перебуває на спрощеній системі оподаткування;

фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

До 31 грудня 2025 року декларацію подають:

фізичні особи, які заявляють право на податкову знижку.

Окремі строки подання декларацій діють для таких категорій:

ФОП у разі припинення підприємницької діяльності (крім тих, хто перебуває на спрощеній системі оподаткування) мають подати декларацію протягом 20 календарних днів після місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

Останнім базовим звітним періодом є період від дня, що настає після завершення попереднього звітного періоду, до кінця місяця, в якому підприємницьку діяльність припинено.

Резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання – подають декларацію не пізніше 60 календарних днів до виїзду. Важливо! Якщо останній день подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то згідно з податковим законодавством, строк переноситься на перший робочий день.


Як повернути суму єдиного внеску у випадку надмірної та/або помилкової сплати

Як повернути суму єдиного внеску у випадку надмірної та/або помилкової сплати

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що у разі зміни протягом бюджетного року місцезнаходження або місця проживання платника податків, внаслідок якої змінюється адміністративно-територіальна одиниця та контролюючий орган, в якому на обліку перебуває платник податків (адміністративний район), сплата єдиного внеску здійснюється за новим (основним) місцем обліку.

Рекомендуємо на дату подачі звітності та сплати єдиного внеску перевіряти інформацію щодо місця обліку на офіційному вебпорталі ДПС в електронному сервісі «Електронний кабінет»/«Реєстри»/«Дані про взяття на облік платників податків» та «Реєстр страхувальників».

У випадку помилкової сплати сум єдиного внеску повернення коштів здійснюється відповідно до Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.07.2021 № 417, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09 вересня 2021 р. за № 1185/36807 (далі Порядок № 417).

Відповідно до пункту 5 Порядку № 417 повернення надміру та/або помилково сплачених сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування здійснюється у випадках:

  • надмірної або помилкової сплати сум ЄСВ та/або застосованих фінансових санкцій на належний рахунок 3556;
  • помилкової сплати сум ЄСВ та/або застосованих фінансових санкцій не на належний рахунок 3556;
  • помилкової сплати сум ЄСВ та/або застосованих фінансових санкцій на бюджетний рахунок за надходженнями;
  • помилкової сплати податкових зобов’язань з податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій та пені, передбачених Податковим кодексом України та іншими законами, на рахунок 3556;
  • виявлення технічної та/або методологічної помилки за сумами, які були зараховані на рахунок 3556 з єдиного рахунку.

Повернення сум ЄСВ здійснюється на підставі заяви платника про таке повернення. Заява про повернення коштів з рахунків 3556 подається до територіального органу ДПС за місцем обліку надміру та/або помилково сплачених коштів, за формою, визначеною в додатку 1 до Порядку № 417.

До Заяви платник обов’язково додає копію розрахункового документа (квитанції, платіжної інструкції тощо), що підтверджує сплату коштів на рахунок 3556. Копія цього документа завіряється платником особисто. При поданні заяви в електронному вигляді копія платіжної інструкції також повинна бути електронною.

Зауважуємо, що:

– на кожну платіжну інструкцію оформляється окрема заява, до якої додається копія платіжної інструкції про сплату;

– на платіжній інструкції необхідно написати «згідно з оригіналом», проставити дату, підпис, ПІБ керівника або підприємця, печатку за наявності (для юридичних осіб);

– на заяві обов’язково проставляється підпис, ПІБ та печатка за наявності (для юридичних осіб);

– у заяві заповнюються всі пункти.

Заява (додаток 1) подається за місцем обліку надміру та/або помилково сплачених сум ЄСВ особисто платником єдиного внеску чи уповноваженою на це особою, а саме:

– на паперових носіях поштою на адресу: Львівська площа,буд. 8, м. Київ, 04053;

– в електронній формі з дотриманням вимог законодавства щодо електронних довірчих послуг та електронного документообігу в електронному кабінеті платника через режим «Листування з ДПС» (заява та платіжний документ сканується одним файлом в форматі pdf та направляється 0599 Донецька область).

– на електронну скриньку ГУ ДПС у Донецькій області: dn.official@tax.gov.ua.


ФОП захищають державу – ДПС підтримує ФОП

Корисні посилання:

Головне управління Державної податкової служби у Донецькій області