Дайджест податкових новин за 19 травня


До уваги платників! Анонси заходів податкової Донеччинина 19 травня – 23 травня 2025 року

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує:

  • 20 травня 2025 року Покровська ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій області запрошує платників Донеччини на сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія», який відбудеться з 11.00 до 12.00 за тел. (066) 480-11-83 на тему: «Випадки, у яких ФО звільняється від обов’язкового подання податкової декларації про майновий стан і доходи»;
  • 20 травня 2025 року Краматорська ДПІ ГУ ДПС у Донецькій області запрошує платників Донеччини на сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія», який відбудеться з 11.00 до 12.00 за тел. (095) 058-04-89 на тему: «Актуальні питання щодо обліку платників»;
  • 21 травня 2025 року Добропільська ДПІГУ ДПС у Донецькій областізапрошує платників Донеччини долучитисьв 11:00 до спільного заходу в онлайн-форматі з Добропільсько – Мирноградським управлінням Покровської філії Донецького обласного центру зайнятості на тему: «Умови відкриття власної справи. Новації законодавства для підприємців» (Телефон для довідок: (066) 480-11-83);
  • 21 травня 2025 року управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДПС у Донецькій області запрошує платників Донеччини прийняти участь з 10:30 до 11:00 в онлайн-зустрічі на тему: «Особливості справляння транспортного податку у 2025 році».

    Бажаючим прийняти участь в online – вебінарі надаємо посилання-запрошення для участі в зустрічі: https://us05web.zoom.us/j/85004104157?pwd=dyWxCY5iSbaPn2QndGCNdc57AeoYtV.1

    Ідентифіка-тор конференції: 850 0410 4157, Код доступу: 4Tcfkk
  • 21 травня 2025 року управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС у Донецькій областізапрошує платників Донеччини долучитись до онлайн-вебінару.

    Час проведення:  11:00.

    Умови проведення заходу: онлайн на платформі ZOOM.

    Спікери: у вебінарі візьмуть участь провідні фахівці управління оподаткування фізичних осіб Головного управління ДПС у Донецькій області.

    Бажаючим прийняти участь в online – вебінарі надаємо посилання-запрошення для участі в online – вебінарі на  платформі ZOOM:

    https://us05web.zoom.us/j/6721364758?pwd=zXzO5YfrPOJS6LBk36bOnF1JVaiCHq.1&omn=85935729476

    Идентификатор конференции: 672 136 4758, код доступа: WVGe3s

    Організатори залишають за собою право вносити зміни до умов проведення вебінару.

    Додаткова інформація за телефоном: 044-570-22-77;
  • 23 травня 2025 року Краматорська ДПІГУ ДПС у Донецькій областізапрошує платників Донеччини долучитись в 16:00 до спільного заходу в офлайн-форматі з Пред­став­ни­цтвом Нонвайелент Пісфорс Інтернешнл в Україні на тему: «Волонтерство. Податкові знання».

    Захід відбудеться за адресою:м. Краматорськ, вул. Василя Стуса, 62;
  • 23 травня 2025 року Волноваська ДПІГУ ДПС у Донецькій областізапрошує платників Донеччини на сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія», який відбудеться з11:00 до 12:00 за тел. (099) 772-69-26 на тему: «Новації податкового законодавства».

Мобілізовані ФОП: як уникнути податкового боргу?

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що на період військової служби мобілізовані ФОП звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб, з єдиного податку, з військового збору у складі податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб або єдиного податку.

Щоб уникнути виникнення податкового боргу мобілізованих підприємців, необхідно подати заяву про неможливість виконання податкових обов’язків до органу доходів і зборів за місцем податкової реєстрації. Після цього буде розглянуто питання про коригування нарахованих податкових зобов’язань, починаючи з дати мобілізації військовослужбовця. Водночас нагадуємо, для надання консультацій з питань застосування норм податкового законодавства мобілізованим/демобілізованим фізичним особам-підприємцям та/або членам їхніх сімей у Головному управлінні ДПС у Донецькій області працює номер телефону «гарячої лінії» (044) 570 22 33.


На допомогу платникам податків! Податковий календар на 20 травня 2025 року

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що 20 травня, вівторок, останній день сплати:

  • рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів за І квартал 2025 року;
  • рентної плати за спеціальне використання води за І квартал 2025 року;
  • рентної плати за користування надрами без рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за І квартал 2025 року;
  • екологічного податку за І квартал 2025 року;
  • юридичними особами збору за місця для паркування транспортних засобів за І квартал 2025 року;
  • туристичного збору за І квартал 2025 року;
  • єдиного податку з юридичних осіб платниками єдиного податку третьої групи за І квартал 2025 року;
  • податку на прибуток підприємства за I квартал 2025 року;
  • частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями за результатами фінансово-господарської діяльності за I квартал 2025 року;
  • податку на прибуток підприємств за угодою про розподіл продукції за I квартал 2025 року;
  • авансового внеску з податку на прибуток підприємств платниками податку, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним за травень 2025 року;
  • за травень 2025 року авансових внесків з єдиного податку та військового збору фізичними особами – підприємцями, що обрали спрощену систему оподаткування І та ІІ групп;
  • авансових внесків з податку на доходи фізичних осіб платниками податку (ФОП), які здійснюють роздрібну торгівлю пальним за травень 2025 року;
  • єдиного податку та військового збору платниками ІІІ групи, за результатами поданих декларацій за І квартал 2025 року;
  • єдиного внеску, нарахованого за квітень 2025 року роботодавцями за найманих працівників (крім гірничих підприємств).

Крім того, 20 травня останній день подання:

  • податкової декларації рентної плати за квітень 2025 року з розрахунком:
    1. рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;
    2. рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;
    3. рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;
    4. рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України;
  • податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за квітень у разі не подання податкової декларації на 2025 рік;
  • податкової декларації з податку на додану вартість за квітень 2025 року;
  • декларації акцизного податку за квітень 2025 року;
  • податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за квітень 2025 року;
  • фізичними особами – підприємцями податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за квітень 2025 року, у разі не подання податкової декларації на 2025 рік.

Як отримати реквізити рахунків для сплати податків та єдиного внеску: покрокова інструкція від ДПС

Інформацію про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску платники податків можуть отримати у рубриці «Рахунки для сплати платежів» на вебпорталі ДПС.

Для цього необхідно:

  • перейти на вебпорталі ДПС у розділ «Рахунки для сплати платежів» за посиланням: https://tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv/;
  • обрати територіальний орган ДПС за місцем основного або неосновного податкового обліку;
  • завантажити необхідну таблицю з реквізитами рахунками;
  • здійснити пошук за відповідним кодом класифікації доходів бюджету / технологічним кодом класифікації єдиного внеску та назвою територіальної громади;
  • використати реквізити рахунків при заповненні платіжної інструкції для сплати платежів до бюджету та єдиного внеску.

Звертаємо увагу! Для допомоги платникам на вебпорталі ДПС створений розділ «Онлайн навчання».

Там зібрано корисні відео, презентації та матеріали про:

  • сплату податків та ЄСВ,
  • повернення платежів з бюджету,
  • та багато іншого.

Перейдіть за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya/splata-podatkiv-ta-edinogo-vnesku–povernennya-platejiv-z-byudjetu.


Результати декларування 2025: платниками Донеччини задекларовано доходів понад 2 млрд гривень

Мешканці Донеччини, незважаючи на значну міграцію у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, в рамках кампанії декларування доходів, отриманих у 2024 році, станом на 1 травня поточного року подали 1469 декларацій про майновий стан і доходи, з них з доходами понад 1 млн грн відзвітувало 187 громадян.

Сума задекларованого доходу склала 2 000,8 млн грн, з якої платниками, що задекларували статки понад 1 млн грн, – 1 551,0 млн гривень.

Найбільші суми доходів, які декларували громадяни:

  • інвестиційні доходи понад 730 млн грн;
  • іноземні доходи понад 251 млн грн;
  • інші оподатковувані доходи понад 205 млн грн;
  • оренда рухомого/нерухомого майна  понад 167 млн гривень.

Платниками області визначено обов’язок до сплати з податку на доходи фізичних осіб у сумі – 39,0 млн грн, з них платниками, які задекларували доходи понад 1 млн грн – 28,2 млн грн, з військового збору у сумі – 4,9 млн  грн, з них платниками, які задекларували доходи понад 1 млн грн – 3,4 млн гривень. 

Серед мешканців Донецької області найбільша сума податкових зобов’язань з ПДФО та військового збору до сплати в бюджет склала 8,6 млн гривень. Також 232 громадянина скористалися правом на податкову знижку – і отримають 1,3 млн грн з бюджету.

Корисні посилання:

За матеріалами Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області