Податкова служба Донеччини надала у 2024 році майже 54 тис. адмінпослуг
Однією з основних функцій податкової служби є сервісне обслуговування платників податків та надання адміністративних послуг. Адмінпослуги є важливою складовою функціонування держави, оскільки вони забезпечують можливість для громадян та бізнесу швидко і зручно отримувати офіційні документи та вирішувати адміністративні питання. В свою чергу, сучасні цифрові технології, такі як електронні черги і онлайн-сервіси, допомагають скоротити час, необхідний для отримання послуг, та зменшити бюрократичні перепони. Це не тільки зручно для громадян, але й створює сприятливий клімат для бізнесу.
У жовтні 2024 року до податкових органів Донеччини за отриманням адміністративних послуг звернулось 4 743 платника податків. Всього суб’єктам звернень надано 4 470 адміністративних послуг, з них в електронному вигляді 2,5 тис. або 55,1% від наданих послуг.
Всього з початку 2024 року суб’єктам звернень надано 53 742 адміністративні послуги.
Найбільш запитуваними є послуги з видачі картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, у жовтні їх отримали 1,7 тис. фізичних осіб.
У звітному місяці п.р. зареєстровано 467 платників єдиного податку, надано 805 витягів з реєстру платників єдиного податку та 13 витягів з реєстру неприбуткових установ та організацій,
Також зареєстровано 288 програмних реєстраторів розрахункових операцій, 44 реєстратора розрахункових операцій, 53 книги обліку розрахункових операцій та 11 розрахункових книжок.
Довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, також актуальні для платників податків, видано 81 таку довідку.
Крім того, за звітний період зареєстровано 23 платника податку на додану вартість, сформовано та видано 20 витягів з реєстру платників ПДВ.
Ознайомитись з інформацією про порядок надання адміністративних послуг, наявність сполучення громадського транспорту, під’їзні шляхи, а також отримати бланки заяв на адміністративні послуги можна на субсайті Головного управління ДПС у Донецькій області за наступним посиланням https://dn.tax.gov.ua/diialnist/mistsya-nadannya-administrativnih-poslu/.
Є питання? Працюють гарячі лінії податкової служби Донеччини
Для інформаційної підтримки платників податків регіону з початку введення воєнного стану працюють гарячі лінії Головного управління ДПС у Донецькій області. За їх допомогою підтримується щоденний зворотній зв’язок з різних податкових питань.
Зворотній зв’язок з платниками податків відіграє надзвичайно важливу роль у сучасній податковій системі. Цей механізм дозволяє платникам податків обговорювати свої проблеми та питання, подавати пропозиції, що стосуються оподаткування, сприяє зменшенню податкових суперечок та непорозумінь.
Фахівцями податкової служби щоденно надаються роз’яснення з питань сплати платежів, повернення або перекид помилково сплачених коштів, реєстрації та обліку РРО/ПРРО тощо.
Так, у жовтні поточного року податківцями надано відповіді на 3,1 тис. звернень фізичних і юридичних осіб у телефонному режимі та 3 звернення у мессенджерах соціальних мереж ГУ ДПС у Донецькій області.
Всього з початку року надано відповідей на 43,3 тис. звернень фізичних та юридичних осіб у телефонному режимі та 42 звернення у мессенджерах соціальних мереж ГУ ДПС у Донецькій області.
Нагадуємо, ознайомитися з контактами та телефонами гарячих ліній податкової служби Донеччини можна за наступним посиланням https://dn.tax.gov.ua/kontakti/.
Сплата податків та зборів: переваги використання єдиного рахунку
Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує про можливість використання платниками податків єдиного рахунку для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків та зборів, єдиного внеску та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на податковий орган.
Перехід на єдиний рахунок значно спрощує сплату податків, зборів, інших платежів, що контролюються ДПС, та єдиного внеску. Скорочує платникам фінансові витрати і час формування платіжних документів на перерахування коштів. Розраховуватись з бюджетом та фондами можливо одним платіжним документом на загальну суму.
Повідомлення про використання або відмову від використання єдиного рахунку подається платником податків в електронній формі через Електронний кабінет. Платник податків має право повідомити про використання або відмову від використання єдиного рахунку один раз протягом календарного року.
Використання єдиного рахунку платником податків розпочинається з дня, наступного за днем подання ним повідомлення про використання єдиного рахунку.
Звертаємо увагу, що єдиний рахунок не може використовуватися платником податків для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податку на додану вартість, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також для сплати частини чистого прибутку (доходу) до бюджету державними та комунальними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями.
Право на податкову знижку: отримання кредиту за програмою «єОселя»
Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що порядок і умови кредитування за програмою «єОселя» передбачено в постанові Кабінету Міністрів України від 02.08.2022 № 856 (далі – Постанова № 856), якою затверджені умови забезпечення приватним акціонерним товариством «Українська фінансова житлова компанія» доступного іпотечного кредитування громадян України. Ці умови визначають механізм, критерії та умови забезпечення приватним акціонерним товариством «Українська фінансова житлова компанія» доступного іпотечного кредитування громадян України, а також механізм компенсації приватним акціонерним товариством «Українська фінансова житлова компанія» частини процентної ставки за кредитами, забезпеченими предметом іпотеки, наданими відповідно до цих Умов.
Разом з тим, відповідно до пп. 166.3.8 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, зокрема нарахованого у вигляді заробітної плати, зменшеного з урахуванням положень пункту п. 164.6 ст. 164 Кодексу, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, зокрема, суми витрат платника податку на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.
Надання громадянам державної підтримки на будівництво (придбання) доступного житла передбачено Законом України від 25 грудня 2008 року № 800-VI «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» (далі – Закон № 800).
Відповідно до частини дванадцятої ст. 4 Закону № 800 порядок надання державної підтримки та забезпечення громадян доступним житлом встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Оскільки постанова № 856 розроблена не у відповідності до Закону № 800, то дія цієї постанови не поширюється на умови, встановлені пп 166.3.8 п. 166.3 ст. 166 Кодексу.
Разом з тим, згідно з пп. 166.3.1 п. 166.3 ст. 166 Кодексу платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, нарахованого у вигляді заробітної плати, зменшеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Кодексу, такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, зокрема, як частину суми процентів, сплачених цим платником за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до ст. 175 Кодексу.
Враховуючи викладене, платник податку, який скористався пільговим іпотечним житловим кредитом за програмою доступного кредитування житла «єОселя», має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом за умови дотримання ст. 166 та ст. 175 Кодексу.
Умови повернення помилково сплачених грошових зобов’язань
Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику відповідно до ст. 43 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі ПКУ), крім випадків наявності у платника податкового боргу (п. 43.1 ПКУ).
Не підлягають поверненню помилково та/або надміру сплачені суми грошових зобов’язань та пені платникам податку, щодо яких (та/або щодо засновників (учасників), кінцевих бенефіціарних власників яких) у порядку, встановленому Законом України «Про санкції», прийняті рішення про застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), протягом строку застосування таких санкцій.
У разі наявності у платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов’язання проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків (п. 43.2 ПКУ).
Обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум ПДФО) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.
Суми ПДФО повертаються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік за результатами проведення перерахунку загального річного оподатковуваного доходу платника податку (п. 43.3 ПКУ).
Заяву платник може подати як у паперовому вигляді так і в електронному вигляді. В електронному вигляді заява подається в Електронному кабінеті платника податків:
для юридичних осіб шаблон «J1302001»,
для фізичних осіб шаблон «F1302002».
У заяві має бути зазначено напрям перерахування коштів:
на рахунок платника податків у банку, небанківському надавачу платіжних послуг;
на єдиний рахунок (у разі його використання);
на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету;
повернення у готівковій формі коштів у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, небанківському надавачу платіжних послуг.
У разі повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ, зарахованих до бюджету з рахунка платника податку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість у порядку, визначеному п. 200–1.5 ПКУ, такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, а у разі його відсутності на момент звернення платника податків із заявою на повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з податку на додану вартість чи на момент фактичного повернення коштів – шляхом перерахування на рахунок платника податків у банку, небанківському надавачу платіжних послуг (п. 43.41 ПКУ).
Трансфертне ціноутворення: відповідальність за неподання звітності
Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що Державна податкова служба України з метою дотримання платниками податків вимог щодо подання звітності з трансфертного ціноутворення (далі – ТЦ) звертає увагу на те, що статтею 120 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) передбачено відповідальність за неподання (несвоєчасне подання) звіту про контрольовані операції (далі – КО), документації з ТЦ, глобальної документації з ТЦ (майстер – файлу), звіту у розрізі країн міжнародних груп компаній (далі – МГК), повідомлення МГК, не включення всієї інформації до поданого звіту про КО, звіту в розрізі країн МГК, надання недостовірної інформації в повідомленні про участь у МГК та у звіті в розрізі країн МГК.
З більш детальною інформацією щодо умов застосування та розмірів штрафних санкцій, встановлених за недотримання вимог статті 39 Кодексу, можна ознайомитися на вебпорталі ДПС за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya/transfertne-tsinoutvorennya-ta-mijnarodne-opodatkuvannya/transfertne-tsinoutvorennya/79168.html.
Корисні посилання:
- омунікаційна платформа dn.ikc@tax.gov.ua;
- контакти та гарячі лінії ГУ ДПС у Донецькій області https://dn.tax.gov.ua/kontakti/;
- підписатися на наш фейсбук https://www.facebook.com/tax.donetsk/;
- чат-бот ДПС «StopViolationBot» t.me/StopOverpriceBot;
- мобільний застосунок «Моя податкова»
- Android https://play.google.com/store/apps/details?id=my.tax.gov.ua,
- iOS https://t1p.de/lgu5a