Дайджест податкових новин за 06 грудня


Податкова служба Донеччини на зв’язку – працюють «гарячі лінії»

Податкова служба Донеччини на зв’язку – працюють «гарячі лінії»

Основним пріоритетом служби є підтримка зворотного зв’язку з платниками податків та оперативне надання потрібної та перевіреної інформації, а також відповідей на всі питання.

Для інформаційної підтримки платників з питань сплати податків з початку введення воєнного стану працюють гарячі лінії Головного управління ДПС у Донецькій області, за допомогою яких щоденно надаються роз’яснення з питань сплати платежів, повернення або перекид помилково сплачених коштів, реєстрації та обліку РРО/ПРРО тощо.

Так, у листопаді поточного року податківцями надано відповіді на 3,2 тис. звернень фізичних і юридичних осіб у телефонному режимі та 5 звернень у мессенджерах соціальних мереж ГУ ДПС у Донецькій області.

Всього з початку року надано відповідей на 45,6 тис. звернень фізичних та юридичних осіб у телефонному режимі та розглянуто 47 звернень у мессенджерах соціальних мереж ГУ ДПС у Донецькій області.

Незважаючи на складні умови воєнного стану, податкова служба Донеччини продовжує працювати та допомагати своїм платникам.


До уваги платників! З 01 грудня 2024 року набрав чинності і Закон № 4015-ІХ

До уваги платників! З 01 грудня 2024 року набрав чинності і Закон № 4015-ІХ

Шановні платники!Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, щодо новацій, які вносяться Законом України від 10.10.2024 № 4015-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану»:

  • оподаткування фінансових установ (крім страхових компаній) з 01.01.2025за базовою (основною) ставкою податку у розмірі 25 відсотків замість 18 відсотків;
  • для декларування за 2024 рік банкам встановлено підвищену базову ставку податку 50 відсотків(у тому числі для сплати авансових внесків при виплаті дивідендів), замість діючої – 25 відсотків;
  • заборона банкамна врахування у 2024 році непогашених податкових збитків минулих років у зменшення об’єкта оподаткування з правом на подальше врахування, починаючи зі звітних періодів 2025 року.

Крім того,

  • запроваджено сплату авансових внесківз податку на прибуток платниками цього податку, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним;
  • визначення з 01 січня 2025 рокуавансових внесків з податку на прибуток підприємств для платників податку, які здійснюють діяльність з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі, у фіксованій сумі, визначеній у єврозамість мінімальних заробітних плат, та окреме встановлення ставки для пунктів обміну іноземної валюти, які розташовані у м. Києві.

Податок на нерухомість: житлова нерухомість фізичної особи пошкоджена або знищена

Податок на нерухомість: житлова нерухомість фізичної особи пошкоджена або знищена

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що Порядок нарахування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначено статтею 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості у порядку визначеному підпункт 266.7.1 пункту 266.7 статті 266 ПКУ.

Підпунктом «б» підпункту 266.7.1 пункту 266.7 статті 266 ПКУ визначено, що за наявності у власності платника податку більше одного об’єкта житлової нерухомості одного типу, в тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів зменшеної відповідно до підпунктів «а» або «б» підпункту 266.4.1 пункту 266.4 статті 266 ПКУ та відповідної ставки податку.

За наявності у власності платника податку об’єктів житлової нерухомості різних видів, у тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної відповідно до підпункту «в» підпункту 266.4.1 пункту 266.4 статті 266 ПКУ, та відповідної ставки податку.

Сума податку, обчислена з урахуванням підпунктів «б» і «в» підпункту 266.7.1 пункту 266.7 статті 266 ПКУ, розподіляється контролюючим органом пропорційно до питомої ваги загальної площі кожного з об’єктів житлової нерухомості (підпункт «г» підпункту 266.7.1 пункту 266.7 статті 266 ПКУ).

Відповідно до положень пункту 2 підпункту 69.22 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ тимчасово, на період дії воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», по 31 грудня року, в якому припинено або скасовано воєнний стан, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, не нараховується та не сплачується зокрема за знищені внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України, об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, за 2021 рік та наступні податкові (звітні) періоди – за об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, у тому числі їх частки, які перебувають у власності фізичних осіб, дані про знищення яких внесені до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.

Порядок ведення Реєстру пошкодженого та знищеного майна затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 червня 2023 року № 624.

Підставою для обчислення податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних та/або юридичних осіб, що були пошкоджені або знищені, є відомості, визначені статтею 266 ПКУ, дані Реєстру пошкодженого та знищеного майна та дані Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309 із змінами та доповненнями.

Враховуючи зазначене, об’єкти житлової нерухомості, дані про знищення яких внесені до Реєстру пошкодженого та знищеного майна, враховуються при обчисленні бази оподаткування об’єктів житлової нерухомості, (їх часток), що перебувають у власності фізичної особи, при цьому податок не нараховується та не сплачується за такі об’єкти житлової нерухомості.


Новації Закону № 4015: як подається фінансова звітність платниками податку на прибуток у разі переходу в середині року зі спрощеної на загальну систему оподаткування?

Шановні платники!Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що у разі переходу платником єдиного податку на загальну систему оподаткування в середині року такий платник податку подає Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація) за податковий (звітний) рік, який починається з дати переходу на загальну систему оподаткування та закінчується 31 грудня такого року.

Оскільки об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається на підставі фінансової звітності підприємства, то такий платник податку разом з Декларацією повинен подати фінансову звітність за період перебування на спрощеній системі оподаткування та за звітний рік (з 01 січня по 31 грудня такого року)

Корисні посилання: