Cтан довкілля в місті за результатами досліджень в червні 2023 року


КРАМАТОРСЬКОЮ РАЙОННОЮ ФІЛІЄЮ ДЕРЖАВНОЇ УСТАНОВИ «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ» згідно з затвердженим «Планом моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, закладів соціального забезпечення м. Краматорська на 2023 рік» в червні поточного року здійснювався соціально-гігієнічний моніторинг за об’єктами довкілля: вода водоймищ, атмосферне повітря, зовнішнє гамма-випромінювання.

В м. Краматорську 2 постійних створи спостереження на річці К. Торець: створ в районі   парку «Сад Бернацького» по вулиці К. Гампера, який характеризує річку на вході в місто, і створ «Ясногірівський» – на виході. Окрім річки К. Торець, в місті є Маячківське, Веселовське водоймища, водоймище селища Василівська Пустош.

В червні 2023 року за санітарно-хімічними показниками досліджено 5 проб води вищеозначених водоймищ, зареєстровано 4 відхилення (80 %) по створах спостереження на річці К.Торець – створу в районі парку «Сад Бернацького» та створу «Ясногірівський», Маячківському,  Веселовському водоймищах по сульфатах, сухому залишку, хімічному споживанню кисня (ХСК), кальцію, магнію, біохімічному споживанню кисня за 5 діб (БСК5).

За мікробіологічними показниками досліджено 5 проб води водоймищ, зареєстровано 5 відхилень (100%) по лактозопозитивних кишкових паличках по всіх вищевказаних водоймищах.

Залишається незадовільним стан атмосферного повітря в районі автомагістралей міста.

В червні проведено 107 досліджень атмосферного повітря в районі автомагістралей міста, зареєстровано16 відхилень (14,95%). Відхилення виявлялись на перехресті вулиць Хабаровської та Л. Бикова по вуглецю оксиду, пилу, діоксиду азоту ,фенолу, по вул. В. Стуса по  вуглецю оксиду,  на перехресті вул. О. Тихого та Центральної по пилу, вуглецю оксиду, азоту діоксиду, фенолу, формальдегіду, по вул. Дружби,19а по вуглецю оксиду, по вул.Парковій,72 по вуглецю оксиду, пилу, діоксиду азоту, фенолу, формальдегіду.

В червні проведено 16 досліджень атмосферного повітря в зоні впливу місць складування промислових та побутових відходів, відхилень не зареєстровано. Радіаційна ситуація в місті залишається стабільною. За червень проведено 180 вимірювань зовнішнього гамма- випромінювання. Рівень гамма-фону в червні 2023 року складає в середньому 0,15-0,16 мкЗв/ годину в контрольній точці. Перевищень гранично-допустимих рівнів зовнішнього гамма- випромінювання в досліджених пробах зовнішнього середовища не зареєстровано.