Чому сталось відключення газу по вул. Ювілейна буд.52


Краматорське УГГ повідомляє, що 27.09.2020г. одним з мешканців будинку № 52 за адресою вул. Ювілейна м. Краматорськ була здійснена заміна газового водонагрівача. Робота була виконана не спеціалістом! Як результат – приєднання підводу води до газопроводу та залиття системи газопостачання житлового будинку водою. В наслідок цього 60 квартир залишилися без газу, вийшли з ладу прилади обліку газу в 16 квартирах та затоплено газове обладнання.

Цієї ситуації могло б і не бути, якби, згідно Правил безпеки систем газопостачання  п.5.5  «Заміна газового обладнання виконувалась за заявою власника до газорозподільного підприємства господарюючим суб’єктом, що має дозвіл на виконання зазначених робіт» .

Які зараз наслідки для жителів:

  • припинення подачі газу в 60 квартирах,
  • заповнення внутрішньо будинкової системи газопостачання і газових приладів водою,
  • вихід з ладу приладів обліку в кількості 16 штук.

Звертаємо увагу, що ці лічильники є власністю ПАТ «Донецькоблгаз» і були передані абонентам на відповідальне збереження за договором, підписаним у двосторонньому порядку. Згідно договору, абонент зобов’язується прийняти БСГ на зберігання і забезпечити його збереження на весь період експлуатації. Відповідно п.3.5 Договору: «У разі втрати і пошкодження лічильника газу, Абонент відшкодовує Виконавцю вартість аналогічного лічильника на момент виявлення недостачі й оплачує вартість монтажних робіт з його встановлення».

На жаль, подібні аварії з різними наслідками трапляються майже щомісяця.

Ми звертаємося до шановних абонентів: щоб уникнути подібних аварій, виконувати заміну газового обладнання повинна організація, що має ліцензію на проведення таких робіт. Самостійна заміна газових приладів заборонена!

Адміністрація Краматорського УГГ