Члени виконкому Краматорська розглянули питання щодо впровадження системи енергоменеджменту у бюджетних установах

15.09.2021, 13:27, 190,

15 вересня відбулося чергове засідання членів виконавчого комітету Краматорської міської ради, в ході якого було попередньо ухвалено проєкт рішення міської ради «Про затвердження Концепції запровадження системи енергетичного менеджменту в Краматорській територіальній громаді, Положення енергетичного менеджменту та енергетичного моніторингу Краматорської територіальної громади».

Актуальність питання полягає в тому, що наразі у сфері енергоспоживання бюджетних установ та комунальних підприємств роботи з розробки та впровадження заходів з підвищення енергоефективності мають не системний характер, а цілісна система управління процесами енергоспоживання відсутня.

Як пояснила заступник міського голови Краматорська Тетяна Савченко,  концепція запровадження системи енергетичного менеджменту в Краматорській територіальній громаді розроблена з метою покращення політики енергоефективності та енергозбереження на території громади.

Також члени виконкому ухвалили попередній розгляд проєкту рішення міської ради «Про затвердження Комплексної програми енергоефективності бюджетної, комунальної та житлової сфер Краматорської територіальної громади на 2021-2023 роки».

Основною метою Програми є створення умов для підвищення енергоефективності Краматорської територіальної громади через впровадження ефективних механізмів та інструментів підвищення енергоефективності. Програма здійснює аналіз споживання енергетичних ресурсів громадою, визначає потенціал економії енергії, основні бар’єри до підвищення рівня енергоефективності, окреслює цілі й завдання, стратегічні напрями та пріоритети енергоефективного розвитку Краматорської міської територіальної громади.

Крім того, на засіданні виконавчого комітету затверджено методику визначення базових рівнів споживання паливно-енергетичних ресурсів, комунальних послуг та енергоносіїв закладів бюджетної сфери Краматорської територіальної громади. Надалі це дозволить визначити базові рівні споживання паливо-енергетичних ресурсів, які в майбутньому будуть враховуватися під час укладання енергосервісних договорів з інвесторами.