Члени виконкому Краматорська попередньо ухвалили проєкт про ліквідацію ЗОШ № 28

19.05.2021, 13:49, 3457,

19 травня відбулось чергове засідання членів виконавчого комітету Краматорської міської ради, в ході якого було попередньо ухвалено проєкт рішення міської ради «Про припинення Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 28 Краматорської міської ради Донецької області шляхом ліквідації».

Наразі на території всієї держави відбувається оптимізація та трансформація мереж закладів загальної середньої освіти. В.о. начальника управління освіти Краматорської міської ради Олена Дрига повідомила про те, що органи місцевого самоврядування вимушені робити такі кроки, оскільки утримувати неефективну освітню мережу не дозволяє обмежений бюджет громади. Адже державна освітня субвенція розраховується за формулою, яка розподіляє кошти відповідно до наповненості класів. Тобто, чим нижча наповнюваність класів у школі, тим менше коштів отримує місцевий бюджет на її утримання.

«Для Краматорської ТГ з 1 січня 2021 року формула враховує наповнюваність класів від 27 учнів. Середня наповнюваність класів Краматорської ЗОШ №28 у 2020/2021 н.р. становить 7,2 учні. Вартість утримання 1 учня становить 50 841 грн в рік. Середня по місту – 23 883 грн.

Якщо у класі 5-6 дітей, коли кілька не прийдуть, у ньому лишається 2-3 дитини. Якість навчального процесу в малокомплектних класах є нижчою: відсутнє конкурентне середовище для учнів, яке б їх мотивувало до кращих результатів у навчанні.

За такого навчання неможлива групова робота, навчання більшості навичок, окрім суто предметних. Це неможливість виконати Державний стандарт. Якби такі школи перевіряли на дотримання ліцензійних умов (а тепер під час інституційного аудиту це буде), матеріальну базу – це було б порушення всіх норм.

Звертаю увагу на те, що школа не здатна забезпечити на належному рівні організацію допрофільної підготовки через відсутність належної матеріально-технічної бази (обладнаних спортивних об’єктів, кабінетів фізики, хімії, біології, географії та інших, лабораторій, навчальних майстерень, комп’ютерного і мультимедійного обладнання). При чому не з причини, що в заклад не вкладалися кошти, а з причини того, що приміщення школи замалі. Є лише 5 навчальних кабінетів, і можливості в них розмістити оснащення в повному обсязі, на жаль, немає.

Крім того, якщо взяти дані кількості дітей дошкільного віку в с. Новоселівка, ситуація не виправиться і через декілька років.

Ліквідація ЗОШ №28 не розглядається лише як спосіб заощадження коштів, а має за мету покращення якості освіти для учнів», – доповіла Олена Дрига.

На питання присутніх, в.о. начальника управління освіти розповіла, що учнів з ЗОШ № 28 переведуть до школи № 18. Для підвезення школярів до ОШ № 18 буде надано автобус.

Питання ліквідації навчального закладу у селищі Новоселівка розглянуть на громадських слуханнях та на засіданні Батьківської ради. Також представники міської влади та управління освіти зустрінуться з батьками учнів школи № 28 на базі ЗОШ №18.

Остаточне рішення винесуть депутати під час чергової сесії міської ради, яка відбудеться 26 травня.