Члени виконкому Краматорська попередньо розглянули проєкти про реорганізацію медичних закладів

07.04.2021, 13:24, 735,

7 квітня під час чергового засідання члени виконавчого комітету Краматорської міської ради розглянули проєкти рішення «Про реорганізацію  комунального некомерційного підприємства «Міська лікарня №1» Краматорської міської ради шляхом його приєднання до комунального некомерційного  підприємства «Міська лікарня № 3» Краматорської міської ради» та «Про реорганізацію комунального некомерційного підприємства  «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2 Краматорської  міської ради шляхом його приєднання до комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» Краматорської міської ради».

Про необхідність реорганізації доповідав начальник відділу охорони здоров’я Андрій Петриченко. 

«Для того, щоб створити повноцінну Багатопрофільну лікарню другого рівня в Краматорську необхідно до міської лікарні № 3 приєднати міську лікарню № 1. Таке рішення дозволить об’єднати в межах одного медичного закладу всі ургентні служби та в складних випадках значно прискорити витрати часу на діагностування та надання кваліфікованої допомоги хворим. Також це значно спростить лікування пацієнтів, які надійшли у важному стані та мають хронічні супутні захворювання. 

Медичним працівникам швидкої допомоги не потрібно бути витрачати дорогоцінний час на детальну діагностику стану пацієнта оскільки маршрут буде лише один – до відділення екстреної допомоги лікарні інтенсивного лікування.

Завдяки об’єднанню вирішується питання надання цілодобової ургентної високоспеціалізованої допомоги тому, що лікарі (наприклад – ЛОР) стануть співробітниками однієї лікарні та виникає реальна можливість організувати чергування вдома», – сказав Андрій Петриченко.

Також Андрій Петриченко обґрунтував необхідність реорганізації Центру первинної медико-санітарної допомоги.

«З метою покращення надання медичних послуг на первинному рівні, підвищення рівню клієнтського сервісу в т.ч. створення єдиної електронної бази пацієнтів, організації дієвої електронної реєстратури, зменшення часу очікування на прийом до лікаря, необхідно до ЦПМСД № 1 приєднати та №2.

Також в об’єднаному центрі працюватиме call-центр, працівники якого забезпечуватимуть комунікацію пацієнтів з лікарями та адміністрацією.

В центрах працюють лікарі різних спеціальностей. В ЦПМСД № 1 – дитячий офтальмолог, невропатолог, в ЦПМСД № 2 – акушер-гінеколог, отоларинголог та інші. Об’єднання служби вузьких фахівців сприятиме покращенню консультативної допомоги населенню, яке мешкає у віддалених районах міста»,

Члени виконкому підтримали проєкти рішення. На наступній сесії ці питання будуть винесені на розгляд депутатського корпусу.