Будьте помітними на дорозі


​​💡 Уже кілька тижнів із настанням темної пори доби українські міста частково занурюються в темряву

Зменшення рівня освітлення, а також масове відключення світлофорів, суттєво впливають на безпеку дорожнього руху і збільшення кількості аварій, – кажуть в Міністерстві охорони здоров’я України.

Пам’ятайте, що на ДТП виїжджають не лише поліцейські, а й медики центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, які щодня зазнають додаткового навантаження в умовах повномасштабного вторгнення. Тож кожен із вас може хоча б допомогти і не додавати лікарям «екстренки» та працівникам інших служб зайвої роботи.

Кожен пішохід може вжити заходів, аби бути більш помітним у темряві, а отже, зберегти свої здоров’я та життя. Для цього потрібно:

👉 надавати перевагу світлому (яскравому) одягу;
👉 обов’язково використовувати світловідбивні елементи — флікери (вони збільшують видимість пішохода в кілька разів); вішати їх на сумки, рюкзаки, одяг (бажано – на висоті стегна);
👉 бути дуже уважними на дорозі, завжди переконуватися в безпеці своїх дій;
👉 переходити проїжджу частину у встановлених місцях, підсвічувати дорогу ліхтариком; перш ніж іти, переконатися, що водій вас побачив;
👉відмовитися від використання навушників на вулиці, не відволікатися на телефон;
👉 користуватися хідниками, де це можливо;
👉 навчити дітей безпечній поведінці на дорозі, супроводжувати їх та уважно стежити, щоби вони не вибігали на проїжджу частину.