
Під час літньої спеки люди намагаються хоча б трохи відпочити поблизу якоїсь водойми – будь то річка, водосховище чи навіть невеличкий ставок. При цьому досить часто бажання поплавати та попірнати переважують почуття обережності. І тоді добре відомі елементарні правила безпеки під час відпочинку на воді та застереження і рекомендації рятувальників враз «забуваються». А це може призводити (і досить часто призводить) до невиправної трагедії.
За інформацією Державної служби України з надзвичайних ситуацій, за останні вихідні (13-14 червня) в Україні втопилося 24 людини, з яких троє дітей!!! Замисліться, будь ласка, над цими цифрами!
Ми вкотре нагадуємо мешканцям нашого міста, що «вода помилок не пробачає». Пам’ятайте про це завжди, коли відпочиваєте поблизу якоїсь водойми! Адже літо лише тільки почалося і попереду ще два з половиною спекотних місяця.
Протягом минулого літнього періоду (з 01 червня по 31 серпня 2019 року) на водоймах Донецької області загинули 22 людини, у тому числі одна дитина! За аналогічний період 2018 року кількість загиблих на водоймах області становила 40 осіб, з яких троє дітей…
Аби ваш відпочинок біля води не приніс біди, необхідно знати та ретельно виконувати прості, але надзвичайно важливі правила безпечної поведінки на воді. Саме порушення правил безпеки залишається основною причиною загибелі людей на водоймах.
Статистика свідчить, що найбільша кількість нещасних випадків відбувається при купанні в необладнаних місцях, нетверезому стані та під час дитячих пустощів без нагляду дорослих.
Пам’ятайте:
– відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;
– ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
– не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки, навіть якщо вони невеличкі;
– не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
– ні в якому разі не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння;
– не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;
– температура води повинна бути не нижче +17 °С;
– плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 – 5 хвилин;
– слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру.
Разом з тим нагадуємо, що в межах міста Краматорська офіційно зареєстрованих пляжів немає – жодна з наявних водойм непридатна для відпочинку і купання, оскільки не відповідає санітарним нормам. Спеціалістами Краматорської міської філії ДУ «Донецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» постійно контролюється якість води в міських водоймах за санітарно-хімічними, мікробіологічними, паразитологічними показниками. Протягом 2019 року спеціалістами філії за мікробіологічними показниками досліджено 23 проби води, з яких зареєстровано 69,5% відхилень від норми. В першу чергу, це стосується р. Казенний Торець, Маячківського водосховища, ставків в селищі Веселе (так звана Абазівка) та «Станкобуд» (в районі кінцевої зупинки тролейбусного маршруту № 2). За паразитологічними показниками було досліджено 28 проб, які виявили цисти лямблій у Маячківському водосховищі та ставку селища Веселе. Крім того, у Маячківському водосховищі знайдено життєздатні яйця гостриків, в ставку «Станкобуд» виявлені життєздатні яйця аскарид. У поточному році, перед початком літнього сезону, додатково до вище перелічених водоймищ, було досліджено воду з водосховищ селища Городещино та села Василівська Пустош. За мікробіологічними показниками досліджено 14 проб (виявлено 8 відхилень, за санітарно-хімічними показниками – 14 проб (12 відхилень), за паразитологічними показниками – 14 проб води (2 відхилення – по ставку «Станкобуд», де виявлені життєздатні яйця аскарид, та водоймі в сел. Городещино, де виявлено цисти лямблій).
Управління з питань цивільного захисту закликають всіх: «Будьте обережні, бережіть своє життя і життя своїх дітей! Лише неухильне дотримання правил безпеки на воді дозволить уникнути нещасних випадків та не перетворить чудовий відпочинок на водоймі у трагедію!».
Не забувайте, що найбільш дієвий метод запобігти трагедії – власна обачність та обережність!
Нехай літній відпочинок біля води принесе лише позитивні емоції та залишить приємні спогади!
Відпочивайте безпечно в облаштованих для цього місцях!
Управління з питань цивільного захисту