Безпека громадян в зимовий період


Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради звертає особливу увагу громадян, у тому числі похилого віку!

У зимовий період кількість травм як серед населення в цілому, так і серед працівників значно зростають. При цьому збільшується кількість випадків падіння працівників під час пересування та настання дорожньо-транспортних пригод.

Травмонебезпечними чинниками, що призводять до нещасних випадків та травм у зимовий період, є зокрема: ожеледиця, приховані снігом ями, які припорошені та внаслідок чого громадяни не помічаючи їх, падають і травмуються.

Разом з тим, одними з головних причин зимового травматизму також є падіння бурульок, льодових та снігових наростів, крижаних брил. Знижена температура повітря, охолоджені елементи обладнання, матеріалів, значні коливання температури повітря, чергування відлиг і заморозків, сильний вітер та інші фактори, які призводить до травм, обморожень та захворювань.

Значна частина травм пов’язана з поспіхом та необачливістю. Небезпека підсковзнутися та впасти існує як при вході в автобус, маршрутку або тролейбус, так і при виході з них.

До того ж, літні люди, через вікові особливості (остеопороз, менша еластичність зв’язок і м’язового каркасу), нерідко отримують дуже серйозні ушкодження.

Тому, для запобігання зимовому травматизму та зменшення вірогідності падіння під час пересування в ожеледицю, необхідно дотримуватись основних правил:

  • в ожеледицю ходити якомога повільніше та не поспішаючи, ступати на всю підошву, дивитись під ноги, обходити небезпечні місця;
  • не тримати руки в кишенях, оскільки це збільшує можливість падіння та важких травм, особливо переломів;

– носити взуття на плоскій підошві або на низьких підборах;

– особам літнього віку рекомендується прикріплювати на підошви взуття спеціальні накладки проти ожеледі;

– не перебігати проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю (особливо поза межами пішохідних переходів);

– пам’ятати, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях машини;

– не йдіть з самого краю проїжджої частини – це небезпечно завжди, а на слизьких шляхах тим більш;

– у період танення льоду слід бути особливо уважними, а саме, проходячи повз будинки чи біля високих дерев, необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів;

– слід триматись на безпечній відстані від будинків та інших споруд, обираючи найбільш безпечний маршрут руху;

– категорично забороняється заходити за спеціальні огорожі поблизу будинків чи дерев;

– за можливості руки не повинні бути зайняті зайвими речами;

– обходьте металеві кришки люків, частіше вони вкриті льодом.

Якщо ви впали і через деякий час відчули головний біль, нудоту, біль у суглобах, якщо утворилися набряки, терміново зверніться за медичною допомогою, оскільки можуть виникнути ускладнення.

Впровадження цих заходів допоможе зберегти життя і здоров’я у зимовий період. Пересуваючись містом у зимовий період, необхідно бути особливо уважними!

У холодну пору року, перебуваючи на відкритому повітрі, можливе переохолодження організму людини та обмороження частин тіла. Працівникам, які працюють у холодну пору року на відкритому повітрі або в закритих неопалюваних приміщеннях, вантажникам та деяким іншим категоріям працівників у випадках, передбачених законодавством, надаються спеціальні перерви для обігріву та відпочинку, які включаються в робочий час.