Багатодітні сім’ї можуть оформити в YASNO пільговий тариф на електроенергію


 Багатодітні сім’ї мають право розраховуватися за електроенергію за спеціальним тарифом – 0,9 грн/кВт·год незалежно від обсягів споживання. Такою можливістю користуються близько 6 тисяч родин у Донецькій області. А за наявності двозонного лічильника сім’ї з трьома і більше дітьми можуть сплачувати за електроенергію, спожиту з 23:00 до 07:00, за ще нижчим тарифом – 0,45 грн/кВт·год.

    Відповідно до Закону України «Про охорону дитинства» багатодітною вважається сім’я, в якій подружжя або один батько/мати проживає разом з трьома і більше дітьми та виховує їх. Входять до багатодітної сім’ї також діти до 23 років, які навчаються за денною або дуальною формою навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти (до закінчення закладів освіти).

    Підтверджує статус багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї посвідчення, яке можна отримати в структурних підрозділах у справах сім’ї, молоді та спорту районних держадміністрацій, міських держадміністрацій, виконавчих комітетів міських рад або у центрах надання адміністративних послуг.

    Щоб скористатись можливістю сплачувати за електроенергію за тарифом 0,9 грн/кВт·год, потрібно надати постачальнику електроенергії та енергоефективних рішень YASNO:

-заяву про надання тарифу для багатодітних сімей;

-паспорт матері і батька;

-свідоцтва про народження дітей;

-посвідчення багатодітної сім’ї.

    Наразі енергоофіси призупинили очний прийом клієнтів, але електропостачальник YASNO створив усі необхідні умови, щоб більшість питань можна було вирішити за декілька хвилин, не виходячи з дому.

    Надати документи в період карантину клієнти можуть за додатковими електронними адресами та телефонами, які YASNO виділив для консультування.

    Спеціальний тариф перестає застосовуватись з моменту закінчення дії посвідчення автоматично. Тому, якщо дія посвідчення була продовжена (народження дитини, навчання на стаціонарі), про це також необхідно своєчасно повідомити постачальника, аби й надалі сплачувати за електроенергію менше.

    «На сьогодні на Донеччині 6 тисяч багатодітних сімей користуються пільговим тарифом для багатодітних родин. Звертаємо увагу таких клієнтів, що важливо вчасно надавати постачальнику інформацію про продовження дії статусу багатодітної сім’ї. Це забезпечить безперервне користування тарифом, що надається з моменту звернення клієнта до компанії», – зазначив Олександр Северін, директор YASNO в Донецькій області.

    При зміні місця проживання багатодітна сім’я має також повідомити про це постачальника, щоб уникнути непорозумінь з нарахуваннями у вже нових власників житла.

    Нагадуємо, з 1 жовтня 2019 року стартувала монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг в Україні. Відповідно до умов чинного законодавства, з 01.10.2019 нарахування пільг відбувається в районних управліннях праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичного проживання. Щоб сплачувати удвічі менше за  електроенергію, спожиту з 23:00 до 07:00, потрібно встановити двозонний лічильник з  нічним тарифом. Найпростіше це можна зробити, замовивши через інтернет або за телефонами контакт-центру YASNO енергоефективний набір Розумний Watt з двозонним лічильником та послугою його встановлення під «ключ» після закінчення карантину.

Довідка:

YASNO – постачальник електроенергії, рішень з енергоефективності тадляелектромобілів, що надає послуги для 3,5 мільйонів українських сімей та юридичних клієнтів у Києві, Дніпропетровській та Донецькій областях. YASNO прагне забезпечити клієнтам сервіс європейського рівня, запроваджує онлайн-сервіси для обслуговування клієнтів. Для зменшення витрат клієнтів на енергію постачальник пропонує енергоефективнінабори, розумне освітлення, сонячні дахи, системи зберігання енергії, послуги енергоаудиту, енергосервісу та енергоменеджменту. Електроавтомобілісти можуть замовити в YASNO зарядні станції для встановлення вдома або в офісі та отримувати додатковий дохід.