Андрій Панков проінспектував готовність медичних закладів Краматорська у зв’язку з поширенням в Україні COVID-19


Сьогодні міський голова особисто відвідав медичні установи, які у випадку загострення ситуації із поширенням коронавірусу будуть приймати хворих. До перевірки також долучились його заступники, керівник робіт із ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Сергій Боєвський та начальник штабу Юрій Люлька.

     Базовими медичними закладами північного регіону Донецької області є лікарні у Костянтинівці та Мирнограді. Вони є першочерговими у плані прийняття як хворих, так і тих, у кого виявлено підозру на коронавірус. У випадку, якщо місць у цих закладах буде недостатньо, кожне місто готує власні госпітальні бази для роботи із хворими на COVID-19. У нашому місті це: інфекційне та боксове відділення КНП №1, інфекційне відділення ДТМО – як заклади першої лінії; терапевтичне відділення КНП №3 – як додаткове.

     «Якщо хтось і опиниться на передовій – це будете саме ви», – звернувся під час спілкування із колективами відділень Андрій Панков. – «Тому я приїхав на власні очі подивитись, як ви забезпечені, чого вам не вистачає. Ми робитимемо усе можливе і неможливе, аби ви були захищені максимально».

     Під час безпосереднього відвідування відділень лікарі розповіли про наявні запаси, а також про потреби у засобах індивідуального захисту. Всі вони запевнили, що для роботи з першими хворими забезпечені, але відмітили необхідність у більшій кількості одноразових костюмів та респіраторів. У кожному відділенні є певна кількість захисного одягу багаторазового використання. Також міський голова дав доручення у найкоротші терміни, протягом декількох днів підсилити матеріально технічну базу закладів першої лінії обладнанням для прання та термічної обробки багаторазового захисту, додатковими комплектами постільної білизни, супутнім медичним спорядженням.

     Також міський голова відвідав приміщення амбулаторій №2. Лікарі показали, як в умовах карантину відбувається прийом відвідувачів. Для хворих із підвищеною температурою організовано окремий вхід, де чергує лікар у захисному одязі, у прохідних місцях встановлено спеціальні санітайзери для рук із дезінфікуючими засобами. Усім відвідувачам проводять температурний скринінг, а у разі найменшої підозри на COVID-19 лікарі сповіщають спеціалістів базових інфекційних лікарень, після чого пацієнтів шпиталізують до Костянтинівської або Мирноградської інфекційних лікарень. За таким алгоритмом мають працювати усі амбулаторії міста. Лікарі відзначають, що відвідуваність медичного закладу суттєво знизилась, пацієнти викликають своїх сімейних лікарів додому.

     Андрій Панков відзначив високий рівень професіоналізму колективів міських лікарень, амбулаторій, спеціалізованих інфекційних відділень які із усією відповідальністю підійшли до підготовки до загострення ситуації. «Ми маємо бути готові до будь-якого розвитку ситуації, та все ж, будемо сподіватись, що дієві карантинні заходи дозволять не допустити поширення коронавірусу», – зазначив міський голова.