Андрій Панков: «На дії самовільних забудовників у Краматорську буде миттєва реакція»

03.07.2020, 14:01, 134,

Сьогодні до міського голови Краматорська звернулися мешканці буд. 12 по вул. Шкільній. Вони не можуть вирішити проблему самовільної забудови однієї із квартир, розташованої на першому поверсі. Її власник, не маючи необхідних дозвільних документів, почав вести будівельні роботи, змінюючи не тільки планування самого приміщення, але й прилеглої території – видалив дерева, розібрав частину тротуару та знищив газон, залучаючи до цих робіт навіть спеціальну техніку. За словами мешканців, власник хоче збудувати тут кафе. Вони неодноразово зверталися в поліцію, але добитися зупинки робіт не змогли.

     Міський голова відразу виїхав на місце події разом з керівниками відповідних комунальних служб. Також для вирішення проблеми були запрошені представник відділу державного архітектурного контролю та поліції.

     З’ясувалося, що мешканці дійсно неодноразово зверталися до поліцейських, і відомості про порушення вже внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань за ст. 197 -1 «Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво» КК України.

     Також міський голова під час спілкування надав роз’яснення, що мешканці будинку повинні звернутися до суду як співвласники з проханням заборони перепланування квартири. Зі свого боку, міська рада готова надавати їм юридичну підтримку.

     Управляюча компанія ТОВ УК «Ладіс» спрямує власнику квартири припис що до призупинення усіх видів робіт до надання дозвільної документації.

     КП «ДРУАС» також складе кошторис про завдані збитки і відновної вартості для спрямування претензій до суду.

     «Самовільна забудова у Краматорську неприпустима. Порушник отримає адекватну реакцію усіх відповідальних служб в рамках чинного законодавства», – підкреслив Андрій Панков.