Актуальне про страховий стаж


Майбутні пенсіонери постійно стикаються з проблемою розрахунку страхового стажу.

Як відомо, розмір пенсії, обчислений відповідно до Закону України від 09.07.2003 №1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», залежить від страхового стажу та заробітної плати (доходу) кожної особи, з якої сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України.

Так, що це «Страховий стаж»?

Страховий стаж — це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

З 1 січня 2021 року мінімальний розмір ЄСВ складає: 6000,00 грн * 22% = 1320,00 грн. на кожного працівника. Якщо з будь яких причин результат ЄСВ виходить нижче 1320,00 грн., роботодавцю доведеться донарахувати до зазначеного мінімального розміру ЄСВ.

Для отримання права на пенсію за віком у 2021 році, застрахованим особам необхідно мати 28 років страхового стажу.

Трудовий стаж, який людина набула до 2004 року і який офіційно підтверджується відповідними документами, автоматично прирівнюється до страхового і зараховується під час призначення пенсії.

Треба пам’ятати, що лише оформлена відповідно до законодавства праця дає змогу заробити страховий стаж, і лише легальна заробітна плата вплине на розрахунок майбутньої пенсії.

Що треба робити?
обирати робоче місце з офіційним оформленням;
контролювати розмір своєї заробітної плати у звітності роботодавця;
контролювати сплату роботодавцем страхових внесків;
своєчасно вживати заходи щодо виправлення роботодавцем невідповідностей і помилок, а також фактичної сплати страхових внесків.

Для контролю за власними пенсійними активами (стажем, заробітною платою) зручно користуватись сервісами вебпорталу Пенсійного фонду України: www.pfu.gov.ua: «Пенсійний калькулятор», «Електронна трудова книжка» та інші.

Громадянам варто заздалегідь контролювати своїх роботодавців і особисто дбати про свої соціальні гарантії та майбутню пенсію.

Адміністрація управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області