​​14 жовтня – День захисників та захисниць України


День захисників та захисниць України

Сьогодні Україна відзначає свято сильних та хоробрих жінок і чоловіків, які своєю щоденною невтомною працею, а інколи, й ціною власних життів наближають нашу Перемогу.

На 14 жовтня припадають також і День українського козацтва та День створення Української Повстанської Армії, яка цьогоріч святкує 80 років від заснування. Ця дата вибрана не дарма, адже з давніх-давен українське воїнство просило про заступництво у вищих сил, зокрема, Божої Матері, а день Покрови Пресвятої Богородиці теж припадає на 14 жовтня.

Шанування традицій минулих поколінь відіграє важливу роль у сучасному українському війську. Ми пишаємось здобутками наших предків-воїнів у розбудові однієї з перших європейських держав – України ще за часів Київської Русі, пам’ятаємо непросту історію національно-визвольних війни часів козаччини та визвольного руху періоду Української революції 1917–1921 років, гордимося відчайдушним спротивом повстанців УПА двом найстрашнішим людоненависницьким режимам ХХ століття – нацизму й комунізму.

Сучасні наші воїни борються із новим викликом – російським імперіалізмом, який вирішив, що українці – це «неправильні» росіяни. Рашизм прийшов на нашу землю у хвилини слабкості, коли ворог хотів зруйнувати Україну зсередини, але плани ворога розбились об стіну згуртованості волелюбних українців.

Ми відновили нашу армію, а наша армія – відновить нашу Державу і тоді «..згинуть наші вороженьки, як роса на сонці, запануєм і ми, браття, у своїй сторонці…».

Вічна слава героям, живим і тим, хто віддав своє життя за Україну!

Боролись! Боремось! Поборемо!
Краматорськ, Україна