У Краматорську відповідальні служби доповіли міському голові про роботу з ліквідації наслідків негоди

09.06.2021, 12:55, 554,

Сьогодні під головуванням Олександра Гончаренка відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Краматорська, під час якого керівники усіх інфраструктурних підприємств, що забезпечують життєдіяльність міста, оперативно проінформували про свою роботу.

Вони доповіли про стан дорожнього покриття, зливової каналізації, житлового фонду, пасажирського транспорту та пропонували варіанти розв’язання нагальних проблем, які виникають кожного разу під час випадіння понаднормових опадів.

Так, учорашня злива стала причиною порушення асфальтового покриття у багатьох місцях, але найбільш проблемними виявилися 2 ділянки: в районі Станкобуду та по вул. Парковій, де відбулося просідання ґрунту. Наразі з підрядниками, що нещодавно виконували ремонти на цих відрізках, вже розпочата претензійна робота відносно усунення недоліків.

Багато уваги було приділено налагодженню роботи зливової каналізації – у цілому, у Старій частині міста, де нещодавно було проведено часткове очищення каналізації, стан сходу дощової води покращився. Але проблему потрібно вирішувати комплексно з проєктуванням системи для всього міста та послідовної її реалізації. Наразі комунальники обговорили тимчасові рішення, які можуть бути втілені вже найближчим часом.

До керуючої компанії «Ладіс» з початку місяця надійшло 257 заявок від мешканців, та левова частина з них – 183 – з скаргами на протікання покрівлі, 21 – на роботу зливової каналізації. За словами директора підприємства Дмитра Літвінова, найголовніша проблема полягає у тому, що більша частина покрівель в житлових будинках вже потребує капітального ремонту. А це той вид робіт, який, згідно з чинним законодавством, не входить до переліку виконуємих робіт обслуговуючих житло підприємств. Тобто за капітальний ремонт наразі відповідають власники житла. Проте «Ладіс» виконав вже 147 звернень. “До кінця тижня, за умови, що погода не стане на заваді виконанню ремонту, усі заявки від населення будуть виконані”, – запевнив керівник підприємства.

КП «ДРУАС» зараз займається прибиранням сміття на дорогах, яке принесла вода та очисткою зливової каналізації, що також була забита сміттям та камінням. Продовжується запланована робота – після проведення тендеру відбудуться спеціальні роботи з гідроочищення наявної системи.

Олександр Гончаренко звернув особливу увагу на контроль за станом рухомого складу як комунального, так і приватного транспорту, що обслуговує міські маршрути. Усі автобуси, маршрутні таксі та тролейбуси повинні бути щонайменш у задовільному стані.

За прогнозами синоптиків, дощова погода ще триматиметься до кінця тижня, тож усі відповідальні служби повинні бути готові швидко реагувати на наслідки негоди.