У Краматорську обговорили стан готовності шкіл до початку нового навчального року

25.08.2021, 14:34, 723,

Сьогодні у Краматорській міській раді під головуванням Олександра Гончаренка пройшла робоча нарада з питань готовності шкіл до початку навчального року 2021-2022.

У першу чергу, педагоги відзвітували про готовність до нового опалювального сезону – вона складає 100% (для порівняння – аналогічні данні в середньому по Донецькій області  складають лише 70 %).

Олександр Гончаренко наголосив також на актуальній проблемі вакцинування педагогів та співробітників шкіл – нині вимоги для роботи навчальних закладів складають 80 % щеплень для вчителів. Наразі рівень у Краматорська становить лише 22 %. “Необхідно проводити роз’яснювальну роботу серед своїх колективів, – наголосив міський голова, звертаючись до директорів шкіл. – Наприклад, ви вже своїм власним прикладом (наразі щеплення отримала більша чатсина керівників ЗОШ) можете мотивувати співробітників. Адже для усіх нас головна мета єдина –  надавати якісну освіту нашим дітям. А це найефективніше робити при очному навчанні. Результати дистанційного навчання, наприклад, минулого року, досить невтішні – 33 % випускників, а це кожен третій учень, не пройшли ЗНО з математики».

Поступово вирішується питання з забезпеченням підручниками учнів усіх класів. А там, де проблема стоїть особливо гостро – де у родини, наприклад, немає можливості використовувати електронні версії книг, плануються роздруковувати їх для школярів силами освітнього закладу.

Також виникла затримка з отриманням меблів для першачків – на жаль після проведення тендеру постачальник виготовив продукцію неналежної якості, тому було прийняте рішення про відмову та проведення нового тендеру. Очікується, що меблі учні отримають до кінця осені.

Активно тримає ремонт в 16 класах, а також вбиральнях для першокласників – підрядник має зобов’язання завершити роботи до 1 вересня. На сьогодні в деяких приміщеннях готовність складає 80 %, в інших випадках – процес ще триває, та будівельники робитимуть усе можливе, аби встигнути до початку навчального року.

Ще одна позитивна та найголовніша новина – з вересня усі учні отримають право безкоштовного проїзду усіма міськими маршрутами, незалежно від перевізника – приватного чи комунального. «Перевізники проявили соціальну відповідальність та погодились на пільгові умови проїзду без відшкодування з міського бюджету, – повідомив Олександр Гончаренко. – Це моя принципова позиція як міського голови. У разі відмови, місто поступово закупить нові автобуси, аби покрити усі міські маршрути самотужки  та приватні перевізники нам будуть не потрібні».