Правила перевезення домашніх тварин на період воєнного стану


У зв’язку із введенням воєнного стану в Україні відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 № 64 «Про введення воєнного стану в Україні», до перетину кордону з домашнім улюбленцем потрібно підготуватися завчасно. Ще навесні 2022 року, коли люди масово виїжджали з України через збройну агресію рф, сусідні країни не висували ніяких вимог до супровідних документів для домашніх тварин, але вже з літа 2022 року правила змінились.

На сьогоднішній день для вивозу тварини за межі України необхідно мати ветеринарний сертифікат (свідоцтво) форма №1, виданий не пізніше ніж за 5 днів до дати від’їзду. Такий документ є підставою для видачі міжнародного ветеринарного сертифіката для перетину кордону. Для отримання ветеринарного свідоцтва необхідно звернутися до державного закладу ветеринарної медицини за місцем проживання. Ветеринарний сертифікат видається тільки за умов, якщо тварина:

  • клінічно здорова;
  • має міжнародний ветеринарно-санітарний паспорт встановленого зразка;
  • чіпована;
  • вакцинована проти сказу не раніше як за 30 діб до дати отримання ветеринарного свідоцтва;
  • має результати лабораторного дослідження сироватки крові на наявність антитіл до збудника сказу (FAVN тест, дата відбору матеріалу для досліджень – не пізніше як за 90 діб до отримання ветеринарного свідоцтва).

Варто зазначити, що деякі країни приймають тварин з України за спрощеною процедурою. Отже, плануючи поїздку з домашніми улюбленцями за кордон рекомендуємо завчасно ознайомитись з вимогами до некомерційного переміщення тварин  (https://dpss.gov.ua/mizhnarodne-spivrobitnictv/veterinariya-ta-bezpechnist/vimogi-do-nekomercijnogo-peremishchennya-tvarin) до різних країн світу на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби.

Бережіть себе та своїх улюбленців! Україна переможе!

Краматорське Міське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області