Володимир Бабич

Оновлено: 09 Липня 2020, 21:34

Переможець регіонального конкурсу бізнес-проектів та всеукраїнського конкурсу соціальних стартапів

Після закінчення у 2010 році Донецького національного університету  за спеціальністю «Інформаційні та інтелектуальні технології та мережі», Володимир Бабич вирішив займатися підприємницькою діяльністю з ремонту комп’ютерного обладнання, інформаційних послуг. Працюючи в одній із будівельних компаній Донецька, його зацікавила ідея, яка ставала популярною – возведення будівель за допомогою 3D-принтерної технології та можливості, які виникали завдяки новітнім інженерним розробкам в цій сфері.

 Але з 2014року  Володимир приймав участь у складі добровольчих підрозділів та високомобільних  десантних військ Збройних сил України в проведенні АТО  на території Донецької і Луганської областей. Після демобілізації, не полишивши ідею створення  підприємства по виготовленню 3D нитки з PLA пластика, Володимир прийняв участь у регіональній програмі «Український донецький куркуль»  і отримав грант. Ці кошти було спрямовано на облаштування виробничого приміщення, на закупку обладнання і витратних матеріалів. Було створено повну лінію виробництва витратних матеріалів для 3D друку за технологією FDM. Освоєно виробництво PLA філамент 1,75 мм і збут витратних екологічних матеріалів, що використовуються в моделюванні за технологією FDM для друку на 3D принтері. Мрія Володимира здійснилась в місті Краматорську, куди він переїхав разом із сім’єю.

        Наразі, підприємцем проводиться організаційна робота по розширенню асортименту продукції та збільшенню обсягу виробництва/продажу за рахунок максимальної загрузки обладнання. На сьогоднішній день Володимир ладнає систему продажів в Україні, та проводить сертифікацію продукції для виходу на ринки Європи. Проект працює і розвивається. 

        Володимир Бабич займає активну громадську позицію і розвиває напрямок соціального підприємництва.

        В підприємницьку модель закладено елемент соціально відповідального бізнесу по працевлаштуванню ветеранів АТО, а також відрахування частини прибутку на реалізацію проектів, пов’язаних з підтримкою ветеранського руху.  Володимир займається громадською діяльністю в ГО «Союз ветеранів АТО Донбасу», його цікавить розвиток соціального та інжинірингового середовища. Тому, його команда ініціювала створення у Краматорську Простору інновацій Pochatok Space для розвитку та популяризації технологій в громаді. 

      За словами чоловіка, соціальне підприємництво – найкращий варіант для громадських організацій стати незалежними від донорів. Саме так, у форматі соціально-відповідального бізнесу і з’явилась у Краматорську кав’ярня «Поруч», яку Володимир заснував разом з однодумцями. За задумом підприємця, частина прибутку кав’ярні буде спрямована на забезпечення діяльності та розвиток Центру підтримки ветеранів АТО та їх сімей.

    У червні поточного року в Києві пройшов фінальний конкурс проектів соціального підприємництва ветеранів АТО та членів їх сімей.  Володимир Бабич прийняв участь у всеукраїнському конкурсі соціальних стартапів і став одним з чотирьох переможців конкурсу

        Отже, підприємництво для Володимира – це можливість рухатись шляхом інновацій, які дозволяють захищати та покращувати світ навколо нього.