Віталій Алексєєв

Оновлено: 09 Липня 2020, 21:43

Економіст за фахом заснував власну справу, виграв грант і розвиває послуги з прання та хімчистки 

Історія успіху Віталія Алексєєва звичайна. В ній немає нічого нового. Історія, яку можуть повторити і навіть удосконалити, було б бажання.

        Краматорчанин за місцем народження, після закінчення Донецького національного університету склав вдалу кар’єру у банківській сфері, працював  на керівних посадах  у місті Донецьку. У 2014 році, коли почалися бойові дії, втратив роботу і переїхав у Краматорськ.

        Криза народжує нові можливості. Власна справа Віталія у Краматорську почалася зі збору замовлень від клієнтів на послуги прання і хімчистки одягу.  Замовлення виконувались у Харкові. Підприємець напрацював базу клієнтів, відкриваючи нові пункти прийому в інших містах.

        У 2017 році Віталій взяв участь у регіональній грантовій програмі «Український донецький куркуль». На отримані кошти придбав професійне обладнання для хімчистки і прання. Орендував виробниче приміщення, зробив ремонт і облаштував власну хімчистку.

        Машину сухої чистки з Німеччини допомогли обрати і привезти харківські партнери Віталія. Машину для аквачистки та сушильну машину придбав самостійно. «Професійне обладнання коштує недешево, але щоб надавати якісні послуги, його треба мати», – такої думки Віталій Алексєєв.

         Крім хімчистки підприємець надає послуги з прання, зараз напрацьовує базу клієнтів, щоб прати одяг та постільну білизну за замовленням комунальних організацій.

        Хімчистка – це сезонний бізнес, і він достатньо специфічний, має високі ризики. Найбільша загрузка восени і навесні, коли люди переодягаються з теплих речей у більш легкі і навпаки. Наразі, Віталій відкриває мережу пунктів в інших містах області, де приймає одяг для хімчистки. Такі вже працюють у Костянтинівці, Дружківці, Бахмуті, Покровську, Добропіллі.

        «Підприємництво – це свобода, і ти сам відповідаєш за результат», – вважає Віталій Алексєєв. В подальшому підприємець планує розвивати власну справу, яка сьогодні приносить йому задоволення і позитивний результат.