Сім’я Юркових

Оновлено: 09 Липня 2020, 21:40

Виробництво крафтових м’яких, напівтвердих і твердих сирів у місті Краматорську 

На Донеччині з’являється все більше і більше господарств з переробки молочної сировини. У Краматорську декілька сільських господарств займаються  виготовленням молочної продукції. Сім’я Юркових одна з тих, хто на теренах Донецької області спеціалізується на сироварінні.

       А все розпочалося так… В 2015 році сім’я переїхала із окупованого Донецька в місто Краматорськ. Все, що вдалося перевезти – це пару самих улюблених кімнатних рослин і сезонний одяг. Весь сімейний бюджет на момент переїзду складав 600 грн. Оселилися в невеликому будинку на околиці міста. Невдовзі до них приєднався і брат господині. І, звичайно, постало питання – чим займатися далі? Життя потрібно було починати з нуля.

        Були спроби в кількох напрямках – вирощувати полуницю, робити смалець, домашню ковбасу. Але, спробувавши молока з сусіднього села, згадався смак дитинства. Бабуся Людмили більше 20 років відпрацювала на Іллінецькому молокозаводі. Літо завжди було пов’язане з парним молоком, неймовірно смачним маслом та полуницею з вершками. Тому смак справжніх молочних продуктів Людмила уміє розрізняти.

        Підтримали сім’ю Юркових та запропонували робити сир їх друзі. Чарівний процес перетворення молока в сир настільки їм сподобався, що вони зрозуміли – це їхнє! І ось, вже майже впродовж 4 років Юркови крок за кроком розвивають і вдосконалюють свій сімейний бізнес.

        У процесі сироваріння господарям довелось зіткнутися як з багатьма труднощами,  так і приємними моментами. Почали з 15 літрів молока і звичайної кастрюлі на звичайній кухні. Перші головки сиру відвезли на продаж у Слов’янський район. Все розпродалось миттєво. Наступного разу взяли вже більше молока, і знову все розпродалось. Людям сподобався домашній сир. З того моменту розпочався постійний процес, часто без свят, вихідних і відпочинку.

        Але озираючись назад, Людмила Юркова розуміє, що все було не даремно.

        Наразі, у Юркових сучасна сироварня «Скажи CHEESE», побудована за рахунок допомоги міжнародних донорів «Людина в біді», ПРООН і регіональної програми фінансування проектів малого бізнесу. Потужність обладнання дозволяє переробити більше 500 літрів молока. Налагоджено і постачання молока. Це – мініферми, окремі господарства Донецької області. Вони закуповують молоко на постійній основі, а це означає, що як мінімум 15 сімей забезпечені роботою.

        Сімейний бізнес Юркових поступово розширюється – це виготовлення крафтових молодих м’яких, напівтвердих і твердих сирів із коров’ячого молока з додаванням трав, зерен та спецій. Сьогодні в асортименті є м’які сири – «Осетинський» з різними добавками (папріки, пажитніку, базиліку) – всього 8 видів; сир для грилю і жарки «Халлумі»; напівтвердий авторський сир «Чіліта». Невеликими партіями виробляється сир «Чечіл», твердий сир «Тихвинський». Крім цієї продукції, є смачне масло, вершки і панакота.

        Продукція реалізується як на місцевому ринку – в мережі магазинів «Свежина», торговельних павільйонах на ринках міста, так і по всій Україні. Нещодавно запустили свій сайт cheese.farm. Замовлення на натуральну продукцію стали надходити зі всієї України.

        Людмила Юркова бере участь у різноманітних міських і регіональних ярмарках, виставках, форумах, конференціях. Це дає можливість презентувати себе і свою продукцію, познайомитися з цікавими людьми, поділитися досвідом і самим повчитися у інших, мати своїх постійних клієнтів.

        Юркови пройшли навчання по сироварінню, постійно підвищують свою майстерність і якість продукції. Прийняли участь у навчальній поїздці до Польші, яка була організована ПРООН.

        Восени 2018 року, об’єднавшись з  чотирма підприємцями регіону, сформували «Закупівельну групу», відкрили кілька спільних торговельних павільйонів у Краматорську, Слов’янську, Бахмуті, Покровську. Досвід спільної роботи підприємців дозволив вже через рік зареєструвати «Харчовий кластер».

        Підприємці пройшли навчання по введенню системи харчової безпеки НАSSP і розпочали підготовку до її впровадження.

        Людмила поділилась своїми планами: це і розширення харчового кластеру, і організація молокоприймального пункту на селі, і організація майстер-класів по сироварінню для місцевого населення  та інше.

        Мета, яку вони поставили перед собою – жити гідно і помагати тим, хто бажає перейняти досвід і тим, хто потребує допомоги.