Лариса Одаренко

Оновлено: 09 Липня 2020, 21:32

Справжні квіти – справжні почуття. У Краматорську працює цілодобова доставка квітучих почуттів

Керівник салону квітів «Галантус» в місті Краматорську – Лариса Одаренко займається підприємницькою діяльністю більше 18 років. Це – роздрібна торгівля зрізними квітами, квітами у вазонах та супутніми товарами. В її салоні надаються послуги з декору, флористичні – з оформлення приміщень, вирощування квітів у власних теплицях з подальшою їх реалізацією (у власному магазині, через інтернет-магазин, доставкою квітів по регіонам країни та за її межами).

З дитинства Лариса допомагала батькам вирощувати квіти на власному подвір’ї і в теплиці. З 13 років захопилася флористикою, а влітку продавала квіти на ринку. Після закінчення інституту, у лютому 2002 року відкрила власний бізнес – салон квітів. Знайшла свою нішу на ринку та почала отримувати прибутки.

Важливою складовою її успіху є інноваційний підхід та відповідність продукції флористичним трендам, тому салон квітів розвивається. Протягом 2016-2018 років додатково створено 4 робочих місця.

Лариса і її працівники регулярно приймають участь у професійних майстер-класах з флористики та ведення бізнесу. Участь у виставках та конкурсах, постійний пошук нового дали можливість вийти на новий рівень обслуговування клієнтів, пропонувати якісну продукцію. З 2005 року в салоні почали надавати послуги декора та флористичні послуги з оформлення святкових заходів та приміщень, а з 2006 року Лариса почала співпрацювати з міжнародними службами доставки квітів. Отримувачами квіткової продукції та послуг з доставки подарунків є не тільки мешканці Донецької області, а ще й Харківської і Луганської.

У 2015 році Лариса приймала участь у грантовій програмі ПРООН та отримала кошти на розширення квіткового виробництва та реконструкцію теплиць. Це надало можливість вирощувати квіти і взимку, а також розширити асортимент і кількість квіткової продукції власного виробництва.

Лариса створила сторінку у соцмережах, що дозволило збільшити кількість клієнтів та замовлень, а у 2017 році, завдяки інтернет-магазину, сторінкам в Інстаграмі та Фейсбуці при наявності договорів з міжнародними платіжними системами, в салоні мають змогу спілкуватись та приймати замовлення і платежі від клієнтів з усього світу. Послуги доставки здійснюються цілодобово. З 2018 року значна частина продукції закупається на аукціонах в Голандії без посередників. Наразі, в салоні працюють над запуском інтернет- магазину з прокату декору та послуг декораторів і флористів.

Одаренко Л.В. є діловим партнером підприємств і організацій міста по обслуговуванню культурних і святкових заходів квітковою продукцією.

Маючи певний досвід, Лариса виступає ментором, проводить консультації та презентує власний досвід підприємцям, які тільки розпочинають власний бізнес.

У 2018-2019 роках вона приймала участь у роботі відбіркової комісії регіональної грантової програми «Український донецький куркуль» щодо надання фінансової підтримки суб’єктам малого підприємництва. Щороку підтримує міські культурні заходи для дітей і молоді.