Анета П’яних

Оновлено: 09 Липня 2020, 21:29

Бізнес-проєкт «Швейний міні-цех з пошиву спортивного одягу» – приклад історії успіху донеччанки П’яних Анети

Життя Анети П’яних назавжди змінилось у 2014 році – у зв’язку з бойовими діями разом з родиною вона вимушена була покинути місто Донецьк та переїхати до Краматорська.

Після оформлення дітей у навчальні заклади, старший син записався до спортивної секції з боротьби самбо. Та для того, щоб займатися цим видом спорту, потрібна була спеціальна форма одягу: самбовка, шорти, борцівки.

Дозволити собі придбати цей набір форми має можливість не кожна родина, бо коштує це не дешево. Саме це і стало поштовхом до дій.

Дізнавшись, що у місті Краматорськ діє грантова програма фінансової підтримки малого бізнесу, народилася ідея створення спортивної форми, не тільки для боротьби самбо, а й для інших видів спорту. Маючи економічну освіту, Анета підготувала бізнес-проєкт для участі у грантовій програмі.

У 2017 році вона перемогла у програмі для підприємців Донеччини «Український донецький куркуль» і отримала грант. На ці кошти придбала швейне обладнання та матеріали, що дало змогу створити три робочих місця.

Анета вважає, що участь у грантових програмах необхідна для представників малого та середнього бізнесу, адже кожен проект дає нові можливості.

Закупивши обладнання, тканини і фурнітуру, виготовила шорти та самбовку і запропонувала батькам, діти яких ходять у спортивну секцію самбо, придбати цю форму. Як результат – отримала невеличкий перший заказ. Далі, запропонувала свої послуги адміністрації спортивного ФК «Авангард», де займається більше 100 дітей. Спочатку виготовили футбольну форму, а згодом розробили спортивні костюми, вітрозахисні куртки, пуховики, шапки.

Незабаром виникло питання збуту спортивного одягу. Вихід знайшовся. Зареєструвавшись на сайті «PROZORRO», підприємство почало приймати участь у тендерах. Декілька з них було програно, але Анета не опустила руки, пробувала ще. Потрібно було сплачувати податки, заробітну плату, плату за оренду приміщення. Невдовзі вона таки виграла тендер по виготовленню спортивних костюмів для Дніпропетровського вищого училища фізичної культури.

Зараз підприємець працює над розширенням асортименту продукції – триває розробка спортивних рюкзаків, спортивних дорожніх сумок, термосумок і бейсболок та збільшенню обсягу виробництва.

На теперішній час Анета співпрацює з: ФК «Авангард», Донецькою обласною Федерацією самбо, футбольною школою «Footystar» (м. Краматорськ), ФК «Легіон» (м. Бахмут), ДЮСШ «КОЛОС» (м. Покровськ), Всеукраїнською екологічною лігою (м. Київ), піцерією «IKURA», ХК «ДОНБАС» (м. Дружківка), Краєзнавчим музеєм м. Краматорська, ЗОШ № 25, 22, 35.

Також, Анета бере активну участь у навчальних заходах, які проходять в регіоні, постійно шукає нові ідеї та вважає, що за виробництвом – майбутнє.