Ініціатива “Мери за Економічне Зростання”

Оновлено: 29 Вересня 2021, 15:59

29-30 травня 2019 року в місті Київ відбувся навчальний модуль для міст – підписантів Ініціативи ЄС «Мери за економічне зростання» (M4EG) (далі – проект).

Першочерговим завданням для громад – членів Проекту, відповідно до підписаного Меморандуму про співпрацю, є створення місцевого плану розвитку. Це короткотерміновий документ, акцентом якого є зростання приватного сектору з метою підтримки місцевого розвитку та створення нових робочих місць.

Керівник економічної служби Краматорської міської ради, яка взяла участь в заході, разом з представниками інших міст мали змогу отримати інформаційну підтримку, корисні поради та рекомендації експертів – консультантів – Павла Касьянова, Олександра Цепка, Юлії Дзигайло; через практичні завдання створити нові знання та сфокусувати роботу; поспілкуватися та поділитися досвідом з колегами.

Вела модуль пані Гінка Капітанова. Пані Гінка Капітанова має 25-річний досвід управління в якості обраного мера, голови регіонального муніципального об’єднання і виконавчого директора однієї з провідних національних НУО Болгарії, яка працювала над впровадженням позитивних змін в політиці управління і сприянням муніципалітетам з питань децентралізації та інтеграції в ЄС .

Нагадаємо, Проект має на меті підтримку співпраці місцевих влад з місцевими партнерами (представники бізнесу та організації громадянського суспільства, інші державні установи) з метою покращення місцевого бізнес клімату, створення умов для економічного зростання за лідерством приватного сектору, створення робочих місць – в результаті чого отримають користь всі громади, як на місцевому так і на національному рівнях.

Проект розпочався в січні 2017 року та триватиме до грудня 2020. Він охоплює шість країн Східного Партнерства: Вірменію, Азербайджан, Біларусь, Грузію, Молдову, Україну та має представництва в кожній із країн. Учасники проекту «Мери За Економічне Зростання» будуть отримувати точну та сучасну інформацію, а також адміністративну та технічну підтримку в процесі розробки та впровадження своїх планів місцевого економічного розвитку. Це включатиме проведення тренінгів та підтримку експертів у відповідності до індивідуальних потреб та вимог.


Краматорськ в числі перших українських міст-підписантів ініціативи ЄС «Мери за Економічне Зростання»

20 червня 2017 року в Київській міській державній адміністрації була проведена офіційна церемонія для перших 20 українських міст-підписантів нової ініціативи ЄС «Мери за Економічне Зростання».

Приєднавшись до Ініціативи, ограни місцевого самоврядування 20 територіальних громад з усієї країни добровільно прийняли на себе зобов’язання активно сприяти економічному розвитку та створенню нових робочих місць відповідно до найкращого європейського досвіду.

Починаючи з цієї дати, вони стали офіційними членами професійної мережі місцевих органів влади в країнах Східного Партнерства (на сьогодні більш ніж 100 учасників, і їх кількість зростає), що зобов’язались досягнути відчутних результатів в процесі економічного розвитку та створенні нових робочих місць протягом трьох років, користуючись при цьому підтримкою ЄС, що полягає в розбудові співробітництва, допомозі експертів, передачі знань та грантовій підтримці для муніципалітетів, які було відібрані на конкурсній основі.

Пан Метью Буке, голова відділу “Грузія, Молдова, Інструмент Сусідства та Транскордонного Співробітництва”, Генеральний директорат з питань сусідства і ведення переговорів з розширення (DG NEAR), Європейська Комісія привітав нових членів Ініціативи «Мери за Економічне Зростання» та вручив очільникам місцевих громад сертифікатами, що підтверджують їх статус та зобов’язання.

“Ефективні та дієві місцеві адміністрації відіграють важливу роль в процесі впровадження реальних змін на місцях. Таким чином, економіки стають більш стійкими, а умови життя громадян покращуються. Ми впевнені, що мери, які сьогодні зобов’язались виконувати цілі Ініціативи «Мери за Економічне Зростання» забезпечать стійкий розвиток та економічне зростання в своїх громадах. Це також включаєстворення нових робочих місць на місцевому рівні та покращене місцеве управління” – зауважив пан Буке.

Перелік підписантів M4EG з України наведено нижче:

N / Municipality

1 / Zasullya, Poltavska Oblast / Засулля (ОТГ), Лубенський р-н, Полтавської області

2 / Chortkiv, Ternopils’ka Oblast / Місто Чортків, Тернопільска Область

3 / Energodar, Zaporizhs’ka Oblast / Місто Енергодар, Запоріжська Область

4 / Kaniv, Cherkas’ka Oblast / Місто Канів Черкаська Область,

5 / Korosten, Zhytomyrska Oblast / Місто Коростень, Житомирська Область

6 / Kramatorsk, Donetska Oblast / Місто Краматорськ, Донецька Область

7 / Lubny, Poltavska Oblast / Місто Лубни, Полтавська Область

8 / Nedoboivtsy, Chernivetska Oblast / Недобоївці (ОТГ), Чернівецька Область

9 / Nikopol, Dnipropetrovs’ka Oblast / Місто Нікополь, Дніпропетровська Область

10 / Severodonetsk, Donetska Oblast / Місто Сєвєродонецьк, Донецька Область

11 / Tokmak, Zaporiz’ka Oblast / Місто Токмак, Запорізька Область

12 / Vugledar, Donetska Oblast / Місто Вугледар, Донецька Область

13 / Ukrainka, Kyivs’ka Oblast / Місто Українка, Київська Область

14 / Voznesenk, Mykolaivska Oblast / Місто Вознесенськ, Миколаївська Область

15 / Berdyansk, Zaporiz’ka Oblast / Місто Бердянськ, Запорізька Область