Краматорськ за тиждень: зростає захворюваність на COVID-19, знижується рівень вакцинації, триває впровадження нового харчування у школах та садках міста

25.01.2022, 16:20, 266,

Міський голова Краматорська Олександр Гончаренко провів щотижневу апаратну нараду, на якій керівники структур міста доповіли про результати своєї роботи.

Заступник начальника відділу охорони здоров’я Надія Лютік повідомила, що станом на 24 січня у Краматорську зареєстровано 19 507  підтверджених випадків COVID-19.

За минулий тиждень у місті виявлено 294 підтверджених випадки COVID-19 (на попередньому – 130). За період пандемії кількість вакцинованих, які перебували на стаціонарному лікуванні – 194 особи. Загальна кількість вакцинованих з початку кампанії  – 120 544 особи. За минулий тиждень щепленно 1926 осіб.

Також Надія Лютік зауважила, що дитяча лікарня додала до 30 існуючих ліжко-місць ще 20, оскільки зросла кількість захворюваності на  COVID-19 серед дітей. За потреби міські лікарні збільшать кількість ліжко-місць і для дорослих. Наразі вистачає наявних 300-от.

У Центрах масової вакцинації населення на території магазину «Вікна та двері» (вул. Двірцева,45), на території залізничного вокзалу та в приміщенні торговельного центру «Епіцентр» прийом здійснюють 5 бригад лікарів. У вихідні дні у них вакциновано 209 осіб.

Залишок вакцин у місті станом на 21 січня: AstraZeneca – 0,  CoronaVac –156,  Pfizer Comirnaty –2400, Moderna – 0.

Наталія Ананських, в.о. начальника управління освіти, доповіла, що наразі на COVID-19 у садках хворіє – 3 дитини, 15 вихователів, у школах – 66 дітей та 13 вчителів. На дистанційному навчанні перебуває 39 класів. Питання з переведенням на дистанційну форму навчання всіх закладів загальної середньої освіти поки що вирішується, якщо захворюваність на COVID-19 зростатиме, то школи змушені будуть працювати у дистанційному режимі.

Щодо нового харчування, то батьки ознайомлені з меню, котре у всіх школах є однаковим, отримують фото порцій у групах у соцмережах. Є нарікання на вагу деяких страв, комбінацію продуктів, вартість порції. Але працівники дитячих комбінатів харчування, повари у школах готують згідно Постанови КМУ від 24.03.2021 р. № 305 “Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку”, і змінити страву чи замінити її на іншу не мають права.

Андрій Літвінов, начальник управління ЖКГ повідомив, що за минулий тиждень суттєвих аварійних ситуацій по багатоквартирному житловому фонду не виникало. Обслуговуючими  підприємствами ТОВ «УК «ЛАДІС», КО «ЖБК» та ОСББ проводилися роботи з поточного ремонту житлового фонду міста, виконувались заявки населення.

Триває робота з видалення аварійно небезпечних дерев, у межах виділеного фінансування. Протягом 2021 року було видалено 614 аварійних дерев. Видаленню підлягає ще 550.

Старі дерева будуть повністю замінені на нові. Зокрема, на вулиці Б.Хмельницького у квітні висадять саджанці на ділянці від вул. В.Стуса до бульвара Машинобудівників.

Марина Бурлай, директор КП «СЄЗ», доповіла щодо відновлення втрачених учнівських квитків. Наразі 75 учнів загубило проїзні. Собівартість нового проїзного вже розрахована і з наступного тижня розпочнеться друк учнівських для тих, хто загубив документ.

Директор КАТП 052810 Микола Омелюх повідомив, що підприємство протягом грудня-січня 2021-2022 року отримає 400 євроконтейнерів. Це дозволить здійснити контейнеризацію селищ Жовтневого та Красногірки у лютому-березні поточного року.