Інформування населення про роботу у 2022 році начальника Краматорської міської військової адміністрації


Інформація про стан виконання бюджету Краматорської територіальної громади Донецької області за 2022 рік

Відповідно  до  статті 77 Бюджетного  кодексу  України  бюджет  Краматорської міської територіальної громади на 2022 рік був затверджений рішенням Краматорської міської ради від 16.12.2021 № 21/VIII-1113 «Про бюджет Краматорської міської територіальної громади на 2022 рік».

Виконання бюджету територіальної громади до 24 лютого 2022 року та під час дії правового режиму воєнного стану здійснювалося виконавчим комітетом міської ради, а після утворення Указом Президента України від 04.07.2022 № 469/2022 «Про утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області» військовою адміністрацією відповідно до повноважень, наданих Законом України “Про правовий режим воєнного стану”, з урахуванням повноважень,  передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2022 року № 252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану».

Протягом дії правового режиму воєнного стану видатки бюджету територіальної громади здійснювалися з урахуванням черговості платежів, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2021 № 590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану».

За 2022 рік до загального фонду бюджету Краматорської міської територіальної громади надійшло 1322,4 млн грн власних та закріплених доходів, що на 9,3 % або на 135  млн грн менше у порівнянні з 2021 роком. План доходів загального фонду бюджету громади без трансфертів на 2022 рік затверджено в сумі 1 630 345,7 тис. грн., або 81,1%.

В тому числі в результаті зарахування (відповідно до положень статті 28 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» з метою сталого проходження опалювального періоду 2021/2022 років) додаткових 4 % податку на доходи фізичних осіб 70,5 млн грн.

Основний вплив на надходження доходів бюджету Краматорської міської територіальної громади у 2022 році мала повномасштабна військова агресія російської федерації та введення, у зв’язку з цим, воєнного стану на території України з 24 лютого 2022 року.

Майже з перших днів повномасштабного вторгнення в Україну Краматорська міська територіальна громада перебуває в районі активних бойових дій, що зумовило зупинку діяльності всіх промислових підприємств та бізнесу громади. Так, змінили свої юридичні адреси або призупинили діяльність такі бюджетоформуючі підприємства: ПрАТ «Новокраматорський машинобудівний завод», ПАТ «Енергомашспецсталь», ПрАТ «Краматорський завод важкого верстатобудування»,  ТОВ «Фурлендер Віндтехнолоджі», ТОВ «УК» Вітропарки України».

Крім того, значний вплив на надходження коштів до бюджету громади мають прийняті на державному рівні законодавчі зміни щодо запровадження низки податкових пільг. У зв’язку з чим, громадою недоотримано 129,8 млн.грн від плати за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, єдиного податку з фізичних осіб та надходжень від орендної плати за користування майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності.

Згідно з наказом командувача оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» від 09.07.2022 № 16од на території Донецької області на період дії правового режиму воєнного стану було заборонено торгівлю алкогольними напоями та речовинами, виробленими на спиртовій основі (за винятком лікарських засобів, дозволених до застосування та включених до державного реєстру).

Плановий збір по акцизу на 2022 рік – 71,3 млн.грн. Отримано за рік 15,334 млн. Недоотримано 56 млн.грн

За 2022 рік до загального фонду бюджету Краматорської міської територіальної громади надійшло 329,6  млн грн міжбюджетних трансфертів з державного бюджету або 95,5 % до плану.

По бюджету Краматорської міської територіальної громади  згідно з Законом України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» передбачена реверсна дотація у сумі 6,4 млн. грн, але протягом дії правового режиму воєнного стану по територіях, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих, перерахування реверсної дотації до державного бюджету не здійснювалося. Не перерахування реверсної дотації до планових призначень склало 5,5 млн. грн.

Видаткова частина загального фонду бюджету Краматорської міської територіальної громади з урахуванням видатків, що здійснюються за рахунок трансфертів з бюджетів інших рівнів, виконана в сумі 1 343,5 млн.грн, або 75,8% до уточнених річних призначень (1772,7 млн.грн) та у порівнянні з минулим роком зменшились на 143,3 млн. грн.  З них на утримання бюджетних установ соціально-культурної сфери (заклади освіти, охорони здоров’я, культури, фізичної культури та спорту , соціального захисту) спрямовано 779,4 млн. грн.

Попри напружений стан виконання бюджету Краматорської міської територіальної громади в умовах збройної агресії російської федерації проти України, було забезпечено своєчасну та у повному обсязі виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери із нарахуваннями на неї по закладах, що фактично здійснювали свою діяльність, а також оплату простою (з урахуванням особливостей, внесених з цього питання до законодавчих та нормативно-правових актів в умовах дії правового режиму воєнного стану).

Крім того, згідно із законодавчо визначеними повноваженнями щодо залучення коштів місцевих бюджетів на виконання місцевих програм були передбачені кошти для впровадження повноважень місцевих органів влади в різних сферах діяльності, в тому числі з урахуванням впливу правового режиму воєнного стану.

Так, для забезпечення населення Краматорської міської територіальної громади якісними комунальними послугами, на виконання Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії в опалювальному періоді 2021/2022 років, підготовку до опалювального сезону 2022/2023 років в умовах активних бойових дій на території області, нестабільного постачання електричної енергії було спрямовано 74,8 млн.грн для надання фінансової підтримки як комунальним підприємствам, що підпорядковані Краматорській міській раді (57,8 млн.грн), так і підприємствам, що входять до складу ОКП «Донецьктеплокомуненерго» та надають послуги населенню та закладам бюджетної сфери територіальної  громади на загальну суму 17,0 млн.грн шляхом передачі трансферту до обласного бюджету. За рахунок цих коштів, в першу чергу, забезпечена виплата заробітної плати працівникам цих підприємств та оплата ними за спожиті енергоносії.

На заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій протягом 2022 року згідно з Програмою попередження надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та забезпечення пожежної безпеки на території м. Краматорськ на 2021-2023 роки, затвердженої рішенням міської ради від 27.01.2021 №4/VIII-153 (зі змінами):

По загальному фонду проведено видатків на суму 69,6 млн.грн, в тому числі:

  • на проведення робіт по першочерговому усуненню пошкоджень будівель, що знаходяться в комунальній власності міста та постраждали внаслідок воєнного вторгнення російської федерації, у сумі 21,2 млн.грн,;
  • на ремонтні роботи з усунення аварійних ситуацій в житловому фонді, пошкоджень автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності, спричинених збройною агресією рф проти України, у сумі 8,8 млн.грн;
  • на формування матеріального резерву для реагування та ліквідації надзвичайних ситуацій (матеріали для ремонту, печі з варювальною поверхнею, інше) у сумі 11,7 млн.грн;
  • на оснащення Пунктів Незламності паливно-мастильними матеріалами для генераторів,  мережевими фільтрами, розгалужувачами мережевими, подовжувачами на котушці у сумі 1,1 млн.грн;
  • на закупівлю матеріалів для проведення ремонту тепломереж у сумі 8,1 млн.грн, тощо.

Крім того, за рахунок коштів переданих із загального фонду до спеціального фонду (бюджет розвитку) було здійснено заходи на підтримку цивільного населення в умовах воєнного стану, а саме:

  • придбано генератори для пунктів незламності, лікарень, соціальних об’єктів, комунальних підприємств та інфраструктурних об’єктів у сумі 11,7 млн.грн;
  • придбано генератори для теплопостачальних підприємств, що потребують відновлення у зв’язку з нестабільним постачанням електричної енергії, на суму 6,5 млн.грн;
  • здійснено капітальні ремонти покрівель та інші аварійно-ремонтні роботи на об′єктах житлового фонду, що було пошкоджено внаслідок воєнних дій з боку рф, у сумі 13,8 млн.грн.

Також, у 2022 році було організовано та здійснено роботу із безоплатного забезпечення деревиною паливною населення Краматорської міської територіальної громади як такої, територія якої є прилеглою до зони проведення воєнних (бойових) дій, зокрема за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету, на зазначені цілі витрачено 16,5 млн.грн.

На виконання розпорядження начальника Краматорської міської військової адміністрації від 06.10.2022 № 57 “Про внесення змін до рішення міської ради від 26.01.2022 № 24/VIII-08 “Про затвердження програми забезпечення заходів з підготовки територіальної оборони Краматорської територіальної громади на 2022 рік” (зі змінами) з бюджету Краматорської міської територіальної громади здійснено передачу коштів до районного бюджету у вигляді субвенції з місцевого бюджету на придбання предметів військової форми одягу (за зимовим планом) для особового складу батальйону територіальної оборони Краматорського району у сумі 0,5 млн.грн, а також з метою  посилення зміцнення обороноздатності держави в межах повноважень, наданих законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про правовий режим воєнного стану», а також враховуючи тимчасову сплату податковими агентами до бюджету Краматорської міської територіальної громади податку на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, була надана підтримка військовим формуванням, утвореним відповідно до законів, та іншим державним органам, у сумі 7,7 млн.грн, та за рахунок коштів переданих із загального фонду до спеціального фонду (бюджет розвитку) надано відповідної субвенції у сумі 6,1 млн.грн.

Виконання бюджету міської ТГ в умовах продовження дії воєнного стану, віднесенням території громади до зони проведення бойових дій та суттєвим скороченням фінансового ресурсу здійснювалося в режимі запровадження жорстких заходів з оптимізацій витрат головних розпорядників коштів, у тому числі шляхом концентрації ресурсів на пріоритетних напрямках діяльності, скорочення непершочергових та виключення неефективних витрат.

Відповідно до постанови КМУ від 11.03.2022 № 252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану»  управління коштами бюджету Краматорської міської ТГ здійснювалося на підставі рішень Краматорської міської ради, виконкому та розпоряджень начальника Краматорської міської військові адміністрації про зміни до бюджету Краматорської міської територіальної громади на 2022 рік без їх оприлюднення.

Надання адміністративних послуг

Загальна кількість послуг, згідно з переліком, які можуть надаватись через Відділ надання адміністративних послуг м. Краматорська (далі – ЦНАП) – 164, з яких 62 – послуги виконавчих органів міської ради, 69 – територіальних органів центральних органів виконавчої влади та 33 – Донецької обласної держадміністрації.

Краматорський ЦНАП у 2022 році надав 2019 послуг (у період дії воєнного стану надано 2 послуги). Відкрито доступ до реєстру будівельної діяльності Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, послуги, пов’язані з цим реєстром, можуть бути надані через ЦНАП.

З березня 2022 року працівниками ЦНАП здійснюється онлайн консультування та інформування стосовно адміністративних послуг та проблемних питань у ситуації, що склалася на теперішній час. Отримати консультацію щодо послуг можливо звернувшись засобами електронного зв’язку із зверненням на електронну пошту ЦНАП.

Житлово-комунальне господарство

Загальна кількість зруйнованого або пошкодженого з дня початку повномасштабної військової агресії російської  федерації проти України на території Краматорської  територіальної громади об’єктів та кількість відновлених, зокрема:

  • пошкоджено 311 багатоквартирних будинків, відновлено 6  будинків на загальну суму – 13,78 млн.грн., частково відновлено – 10 будинків на суму – 4,64 млн.грн.;
  • водопровідно-каналізаційного господарства пошкоджено – 5 об’єктів, частково відновлено – 2 об’єкти на суму – 0,316 млн.грн.;
  • теплового господарства пошкоджено 5 будівель, частково відновлено – 4 будівлі на суму – 0,124 млн.грн.

Також, на потреби мешканців громади, підприємств та організацій,  які зазнали  пошкоджень в наслідок ракетних ударів, від благодійних організацій отримано матеріали:

  • Плита OSB – 5412 листів;
  • Плівка поліетиленова – 307 рулонів;
  • Шифер  – 5481 лист;
  • Руберойд  – 500 рулонів;
  • Гідробар’єр – 434 рулони;
  • Колода кругляк – 205 м.куб;
  • Дошка – 200 м.куб., та інші матеріали.

Дані матеріали надаються громадянам та організаціям за потреби.

Для проходження осінньо-зимового періоду 2022-2023 років придбано за кошти місцевого бюджету 29 генераторів та частнотних перетворювачів для  сталої роботи генераторів та насосного обладнання загалом на суму понад 35 млн.грн.,  2300 тон вугілля на загальну суму – 18.4 млн.грн.

Дорожнє господарство, транспорт та зв’язок

Загальна площа автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності на території Краматорської територіальної громади, на яких проведено аварійні, відновлювальні роботи та забезпечено експлуатаційне утримання складає 137,9 км. загалом на суму:

  • 8,924 млн грн – на аварійно-відновлювальні роботи:
  • 26,1 млн.грн. – на експлуатаційне утримання доріг.

На території Краматорської територіальної громади в умовах воєнного стану організовано перевезення пасажирів за шістнадцятьма автобусними (2, 4, 5б, 6, 7, 7а, 8, 11, 11л, 14, 14а, 16, 18, 21, 29, 32) маршрутами, що обслуговуються шістнадцятьма автобусами, та п’ятьма тролейбусними маршрутами (2, 6, 10, 7а, 33б), які обслуговуються дев’ятьма тролейбусами.

Освіта

До початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, дошкільну освіту у місті забезпечували  35 закладів дошкільної освіти та 2 групи дошкільного віку НВК №32. Право на отримання початкової, загальної середньої освіти забезпечували 31 заклад освіти комунальної власності. Надавання освітніх послуг з урахуванням безпекової ситуації в закладах освіти Краматорської ТГ на 2022-2023 забезпечено у 26 закладах загальної середньої освіти . Всі заклади загальної освіти підключені до мережі ІНТЕРНЕТ, завдяки чому і можуть здійснювати електронний документообіг та навчальний процес, який розпочато в дистанційному форматі з використанням сучасних інформаційних технологій. Дистанційний формат передбачає синхронну та/або асинхронну взаємодію вчителя та учнів під час занять. В працюючих закладах загальної середньої освіти  навчалось 17047 учнів.

Навчальні заняття у закладах загальної середньої освіти м. Краматорська проводяться відповідно санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти та не перевищують встановлений час. Всі учні отримують освітні послуги у повному обсязі – 100%.

У зв’язку з військовою агресією в закладах дошкільної освіти освітній процес призупинено з 01.03.2022р, у зв’язку з неможливістю проведення дистанційних занять з вихованцями закладу.

Особлива увага приділяється питанням організації роботи з учнями з особливими освітніми потребами. Продовжує обслуговування дітей з особливими освітніми потребами різного віку Краматорського району КУ «Інклюзивно-ресурсний центр». В онлайн форматі працівники центру надають психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги дітям з особливими потребами, а також  відповідну допомогу педагогам закладів освіти та батькам з питань інклюзивного навчання.

У 14 закладах освіти м. Краматорська для учнів з особливими освітніми потребами організоване інклюзивне навчання. Загальна кількість учнів – 91 особа-100% забезпечені освітніми послугами; корекційні послуги отримують 72 учні, що становить – 80%.

В умовах дії воєнного стану, з урахуванням безпекової ситуації та з метою збереження життя та здоров’я всіх учасників навчально-виховного процесу консультаційні освітні пункти на території м. Краматорська не були створені. Але при покращенні безпекової ситуації планується відкриття освітніх консультаційних  пунктів на базі пунктів незламності, де діти будуть отримувати очну консультацію у навчанні, психологічну підтримку (робота із практичним психологом відповідно до плану), а також проведення тренінгів, розважальних ігор та мінівистав направлені на всебічний розвиток учнів.

На виконання міської цільової програми «Програма розвитку освіти на території м. Краматорська 2021-2024 роки» та з метою психологічної підтримки, стимулювання обдарованої молоді та заохочення наставників преміями міської ради були нагороджені учні закладів загальної середньої освіти м. Краматорська, які отримали 200 балів у НМТ, а також їх наставники за якісну підготовку.  Всього було нагороджено – 38 випускників (з них отримали 200 балів з трьох предметів – 2 учні; 200 балів з двох предметів – 4 учні; 200 балів з одного предмету – 32 учні) та 31 наставник.

У грудні 2022р для підтримки психологічного та емоційного здоров’я учнів та вихованців закладів освіти Краматорської ТГ, що находяться на території України та опинилися в складних життєвих обставинах через військову агресію російської федерації, за рахунок місцевих коштів придбані солодкі подарунки у кількості 14500 од. для дітей м. Краматорська.

Також зазначаємо що за вказаний період часу було придбано сучасне комп’ютерне обладнання управлінням освіти (ноутбуків 60 од.) департаментом освіти й науки ОДА (312 ноутбуків та 105 планшетів) з метою надання більш якісних освітніх послуг педагогічними працівниками за дистанційною формою навчання. Було охоплено 37 % педагогічних працівників.

Згідно з Розпорядженням КМУ від 2 серпня 2022 р. № 679-р “Про проведення обов’язкової евакуації населення Донецької області” з Краматорська було розпочато евакуацію у безпечні регіони.

На початок навчального року

У місті навчалося 17036 учнів, з них за кордон евакуйовано 5542 осіб (32,53%), за межі територіальної громади (далі ТГ) евакуйовано 8239 учнів (48,36%), залишилося в громаді 2858 учнів (16,78%), перебувають на тимчасово окупованій території (далі ТОТ) 392 дітей (2,3%), відсутній зв’язок з 5 учнями (0,03%).

Загальна кількість евакуйованих дітей – 13781 (80,89%).

В закладах дошкільної освіти навчалось 3849 дітей, з них за кордон евакуйовано 1038 (26,97%), за межі ТГ евакуйовано 2376 (61,73%), залишилося в громаді 435 (11,3%), перебувають на ТОТ 0 (0%), відсутній зв’язок з 0 (0%).

Загальна кількість евакуйованих дошкільнят – 3414 (88,7%).

В закладах дошкільної освіти працювало 599 педагогічних працівник, з них за кордон евакуйовано 118 (19,7%), в безпечні регіони евакуйовано 352 (58,76%), залишилося в громаді 129 (21,54%), перебувають на ТОТ 0 (0%), відсутній зв’язок з 0 (0%).

Загальна кількість евакуйованих працівників – 470 (78,46%).

Станом на жовтень 2022 в закладах загальної середньої освіти працювало 1161 педагогічний працівник, з них за кордон евакуйовано 187 (16,11%), в безпечні регіони евакуйовано 756 (62,12%), залишилося в громаді 218 (18,78%), перебувають на ТОТ 0 (0%), відсутній зв’язок з 0 (0%).

Загальна кількість евакуйованих працівників – 943 (81,22%).

У зв’язку із проведенням евакуації населення та переходом учнів до інших навчальних закладів кількість дітей зменшилась.

Станом на 30.12.2022

В закладах загальної середньої освіти навчалось 16726 учнів, з них за кордон евакуйовано 5621 учні (33,61%), за межі ТГ евакуйовано 6832 учнів (40,85%), залишилося в громаді 3828 учнів (22,89%), перебувають на ТОТ 395 учнів (2,36%), відсутній зв’язок з 50 учнями (0,3%).

Загальна кількість евакуйованих учнів – 12453 (74,45%).

В закладах дошкільної освіти навчалось 3684 дітей, з них за кордон евакуйовано 1191 (32,33%), за межі ТГ евакуйовано 1920 (52,12%), залишилося в громаді 573 (15,55%), перебувають на ТОТ 0 (0%), відсутній зв’язок з 0 (0%).

Загальна кількість евакуйованих дітей – 3111 (84,45%).

В закладах дошкільної освіти працювало 512 педагогічний працівник, з них за кордон евакуйовано 101 (19,73%), в безпечні регіони евакуйовано 308 (60,16%), залишилося в громаді 103 (20,12%), перебувають на ТОТ 0 (0%), відсутній зв’язок з 0 (0%).

Загальна кількість евакуйованих працівників – 409 (79,88%).

В закладах загальної середньої освіти працювало 1118 педагогічний працівник, з них за кордон евакуйовано 166 (14,85%), в безпечні регіони евакуйовано 694 (62,08%), залишилося в громаді 258 (23,08%), перебувають на ТОТ 0 (0%), відсутній зв’язок з 0 (0%).

Загальна кількість евакуйованих працівників – 860 (76,92%).

У місті функціонують 13 Пунктів Незламності, частина з яких створена на базі закладів загальної середньої освіти. Пункти незламності укомплектовані та функціонують з урахуванням наявних ресурсів, а саме: засоби обігріву приміщень, мобільний зв’язок, водозабезпечення, інтернет, освітлення, живлення для мобільних телефонів та аптечки. Для надання первинної медичної допомоги на пунктах незламності перебувають медичні працівники.

У зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, та з метою збереження матеріально-технічних цінностей, а також з метою захисту персональних даних всіх учасників навчально-виховного процесу за період червень-липень документи та обладнання було вивезено у більш безпечний регіон. Управління освіти Краматорської ТГ відкрило філіал в місті Дніпро. У філії працюють та надають послуги спеціалісти управління освіти. Звернувшись до працівників офісу можна отримати  витяг документів, консультацію або підтверджуючі документи (довідки, атестаційні листи, особові справи).

Процедура закупівлі шкільних автобусів не проводилась.

З 24.02.2022 по грудень 2022 р у м. Краматорську було пошкоджено тридцять один заклад освіти та два зруйновано (ЗОШ № 23 та ЗОШ № 15). Складені акти пошкоджень, дані внесено до офіційних реєстрів. Для тимчасового ліквідування пошкоджень будівель та збереженням вцілілого майна міською владою надавалися будівельні матеріали.

Соціальний захист населення

Станом на 01.01.2023 року загальна чисельність управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради становить 121 штатна одиниця, фактично працюють 76 фахівців. Організована робота управління безпосередньо в м.Краматорськ, на випадок відключення електроенергії управління забезпечено генератором, що дозволяє здійснювати прийом громадян.

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Краматорської міської ради надає соціальну послугу з догляду вдома  громадянам похилого віку та особам з інвалідністю, що перебувають у складних життєвих обставинах, не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком або за станом здоров’я та потребують постійної сторонньої допомоги.

У 2022 році на обліку в територіальному центрі перебувало 566 отримувачів соціальної послуги з догляду вдома. У зв’язку із введенням в Україні воєнного стану та обов’язковою евакуацією із Донецької області, до більш безпечних регіонів України евакуювалося 162 особи. 307 осіб продовжують отримувати соціальну послугу з догляду вдома за місцем свого мешкання.

Протягом 2022 року Центром обліку бездомних осіб Краматорської міської ради проводилась робота по наданню соціальних та реабілітаційних послуг, допомоги безпритульним особам та звільненим з місць позбавлення волі.  На облік було поставлено 120 осіб, яким надано 1034 різні соціальні послуги. Разом з благодійними фондами, які займаються евакуацією Центр допоміг евакуюватись 12 особам.

З метою запобігання загибелі бездомних громадян від переохолодження у період надзвичайних ситуацій осінньо-зимового періоду за адресою центру цілодобово працював пункт обігріву, де бездомні отримували гарячу їжу, медичну допомогу та теплий одяг (Видано 483 одиниці одягу та взуття). Протягом звітного періоду до пункту обігріву звернулись 780 осіб.

№ п/пНазва програми (№ та дата документа, яким затверджена програма)Термін виконання
1.Міська Програма щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України на 2021-2023 роки. Рішення Краматорської міської ради від 27.01.2021№ 4/ VIIІ-1562021-2023
2.Міська Програма соціального захисту та підтримки внутрішньо переміщених осіб на 2021 – 2023 роки. Рішення Краматорської міської ради від 27.01.2021№ 4/ VIIІ-1572021-2023
3.Міська Програма щодо проведення оздоровлення та відпочинку дітей м. Краматорськ на 2019-2022 роки Рішення Краматорської міської ради від 24.05.2019  № 54/ VII-2662020-2022
4.План заходів з виконання Регіонального плану заходів з реалізації Стратегії державної політики з питань здорового та активного довголіття населення на період до 2022 року в місті Краматорську Рішення виконкому міської ради від 20.03.2019 №250до 2022
Перелік місцевих програм, які діяли протягом 2022 року

Протягом 2022 року управління отримало фінансування з державного, обласного та місцевого бюджетів в сумі 422,57 млн. грн.

За рахунок коштів міського бюджету управління забезпечило надання пільг та матеріальних допомог окремим категоріям громадян на загальну суму: 75,18 млн. грн, в тому числі:

  • одноразова матеріальна допомога у разі загибелі (смерті) військовослужбовців, членів добровольчих формувань, цивільних осіб за період дії воєнного стану в м. Краматорськ на суму 340,0 тис. грн. (17 осіб);
  • одноразова матеріальна допомога особам, постраждалим внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру під час воєнного стану на суму 440,0 тис. грн. (49 осіб);
  • надання та визначення розміру одноразової матеріальної допомоги 490 постраждалим від надзвичайних ситуацій, житлові будинки (квартири) яких пошкоджено або зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією російської федерації не суму 2710,5 тис.грн.
  • оплата послуг зв’язку окремим категоріям громадян на суму 61,3 тис.грн;
  • компенсація пільгового проїзду окремим категоріям громадян на суму 64284,3 тис. грн.;
  • виплата щомісячної муніципальної стипендії 8 особам, яким виповнилося сто і більше років становить 193,1 тис.грн.;
  • надання соціальної послуги – натуральної допомоги у вигляді продуктів харчування  6000 мешканцям Краматорської територіальної громади у період дії воєнного стану, запровадженого у зв’язку з агресією російської федерації проти України на суму 2808,0 тис. грн;
  • звільнення від абонплати на послуги Укртелекому отримали 56 осіб з інвалідністю по зору І та ІІ групи на суму 49,3 тис. грн.;
  • виплата щомісячної муніципальної (міської) стипендії в сумі 138,1 тис.грн учням професійно-технічних навчальних закладів і студентів вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (46 осіб);
  • витрати по роботі мобільного соціального офісу 47,2 тис. грн. Організовано 75 виїзних прийомів населення «Мобільним офісом» згідно графіку – 42 та 33 – за місцем проживання громадян. Надані послуги 125 особам, з них на дому 33 особам.
  • компенсація фізичним особам за надання соціальних послуг 1997,2 тис.грн. (отримало 58 осіб);
  • витрати на виплату допомоги на поховання незастрахованих осіб, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 99 «Про затвердження Порядку надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого» склали 162,9 тис.грн  (за допомогою звернулась 51 особа);
  • матеріальної допомоги мешканцям Краматорської територіальної громади, що опинились у скрутному становищі за рішенням міської ради, складає 206,6 тис.грн. (80 осіб);
  • матеріальна допомога сім’ям, у яких виховуються діти з інвалідністю та діти з онкологічними захворюваннями склала 122,0 тис.грн. ( 60 осіб);
  • матеріальна допомога онкохворим громадянам з числа ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які зареєстровані в м. Краматорську склала 45,5 тис. грн. (7 осіб);
  • матеріальна допомога особам у віці від 18 до 25 років, які хворіють на злоякісне новоутворення на суму 5,0 тис. грн. (1 особа);
  • виплата щомісячної муніципальної стипендії 8 особам, яким виповнилося сто і більше років становить  193,1 тис.грн.;
  • матеріальна підтримка статутної діяльності 4 міських громадських організацій ветеранів та осіб з інвалідністю на суму 185,5 тис. грн.

Управління постійно проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу серед мешканців Краматорської міської територіальної громади щодо змін внесених Верховною радою України та Кабінетом Міністрів України до діючих законодавчих та нормативних актів, які регулюють соціальну підтримку та соціальний захист населення, в тому числі внутрішньо переміщених осіб.

На електронну пошту управління за 2022 рік звернулось понад 450 осіб з питаннями щодо умов призначення та виплати усіх видів державних допомог, компенсацій, житлових субсидій та допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Спеціалістами управління опрацьовані усі звернення, які надійшли на електрону пошту управління шляхом надання роз’яснень в телефонній розмові або відповіді на електроні пошти заявників.

З метою забезпечення мобільної комунікації громадян міста з питань надання допомог, субсидії та пільг працюють мобільні телефони «Гарячої лінії». Станом на 01.01.2023 в управлінні працюють три мобільних телефони, окремо з питань субсидії та державних допомог, пільг та з питань внутрішньо переміщених осіб. Протягом 12 місяців 2022 року за телефонами «Гарячої лінії управління» звернулись:

  • з питань призначення пільг – 3618 осіб;
  • з питань державних допомог та субсидії – 50372 особи;
  • з питань ВПО – 11485 осіб.

Всього зареєстровано 65475 дзвінків. Завдяки роботі «Гарячої лінії» оперативно вирішуються питання без необхідності відвідування управління.

Краматорською міською військовою адміністрацією розширена діяльність Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Краматорської міської ради шляхом створення нових відділень надання соціальних послуг «Наш Краматорськ. Ми разом усе подолаємо» в м. Дніпро та в м. Київ.

Відділення надання соціальних послуг м. Дніпро «Наш Краматорськ. Ми разом усе подолаємо» розташовано за адресою: м. Дніпро, Бульвар Слави, буд.12.  Відділення надає соціальні послуги з інформування, консультування, психологічної, юридичної та натуральної допомоги мешканцям Краматорської територіальної громади, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи в м. Дніпро та Дніпропетровській області. За 2022 рік у відділені соціальні послуги отримали 1567 осіб (сімей).

Відділення надання соціальних послуг м. Київ «Наш Краматорськ. Ми разом усе подолаємо» розташовано за адресою: м. Київ, вул. Завальна, буд. 1В. Відділення надає  соціальні послуги з інформування, консультування, психологічної, юридичної та натуральної допомоги мешканцям Краматорської територіальної громади, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи в м. Київ та Київській області.  За 2022 рік у відділені соціальні послуги отримали 1760 осіб (сімей).

Протягом 2022 року до територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Краматорської міської ради надійшла благодійна допомога у вигляді 102 наборів гігієнічних на суму 116,6 тис. грн. та 960 харчових наборів «Цивільний» на суму 365,2 тис .грн. Вся натуральна допомога, яка надійшла, була видана отримувачам соціальних послуг Територіального центру.

З метою соціальної підтримки мешканців Краматорської територіальної громади у період воєнного стану, введеного в Україні у зв’язку із воєнною агресією російської Федерації, Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Краматорської міської ради у 2022 році були придбані продукти харчування на суму 2808,0 тис. грн., з яких в подальшому було сформовано 6000 продуктових наборів. Продуктові набори були видані мешканцям Краматорської територіальної громади з розрахунку 1 продуктовий набір на 1 особу.

В Краматорській територіальній громаді організовано роботу та працюють міста тимчасового перебування для внутрішньо переміщених осіб.

Управлінням освіти Краматорської міської ради протягом 2022 року подавалась заява на отримання компенсації на оплату комунальних послуг, спожитих у будівлях (приміщеннях) комунальної форми власності, у яких розміщено тимчасово переміщених осіб на безоплатній основі на загальну суму 1 368,9 тис. грн.

Фізична культура та спорт

Реалізація завдань сфери фізичної культури і спорту в місті Краматорську протягом 2022 року забезпечувалась на підставі Програми розвитку фізичної культури та спорту на 2022-2024 роки, затвердженої рішенням міської ради від 26.01.2022 №24/VIII-29. Заходи Програми охоплюють увесь спектр діяльності у спорті, починаючи від фізичного виховання у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах і закінчуючи підготовкою спортсменів до участі у змаганнях вищого рівня.

До структури управління входить: 3 дитячо-юнацькі спортивні школи, 5 дитячо-юнацьких спортивних клубів, міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», СК «Авангард». Дитячо-юнацька спортивна школа з шахів ППО «Енергомашспецсталь» і льодова арена знаходились на фінансовій підтримці з міського бюджету.

До початку воєнного вторгнення в Україну працював комунальний заклад «Спортивний клуб «Краматорськ» та функціонували 9 спортивних класів: 5 з футболу, 1 з баскетболу, 1 з боксу та легкої атлетики, 2 з хокею.

З огляду на те, що велика кількість спортсменів виїхали з міста з початком війни в Україні, переважна кількість продовжує виступати на Всеукраїнських та Міжнародних змаганнях. Так, у 2022 році спортсмени міста вибороли:

Всесвітні ігри – два перших місця, одне третє місце

Міжнародні змагання – чемпіонати Світу, Європи – 12 перших місць, 5 других і 2 третіх місця

Всеукраїнські змагання – 24 золотих медалей, 5 – срібло і 11 бронзових медалей.

З метою стимулювання успішних майбутніх виступів на спортивних змаганнях високого рівня, визнання вагомого їх внеску в розвиток спорту вищих досягнень та розвитку фізичної культури та спорту в місті, виплачується стипендія провідним спортсменам міста. Так, у 2022 році було виплачено стипендій на суму 766,5 тис.грн. Всього 41 стипендіат: 22 з олімпійських видів спорту, 15 – з неолімпійських видів спорту і 4 з видів спорту осіб з інвалідністю.

Культура

Згідно зі ст. 22, 23, 24 Закону України «Про культуру» у місті сформовано і рішенням Краматорської міської ради від 31.03.2021 № 7/VIII-322 затверджено базову мережу закладів культури, яка відповідає державним соціальним нормативам у сфері обслуговування закладами культури, передбаченими Законом України «Про державні соціальні стандарти та соціальні гарантії», і до якої входять: Центральна міська публічна бібліотека та 15 бібліотек-філій, 3 мистецьких школи та художня школа; міський палац культури «Будівельник» та Центр культури і дозвілля ім. Леоніда Бикова; 4 селищних клуби: «Зоря» та «Надія», клуб «Міленіум» у селищі Малотаранівка, клуб «Ювілейний» у селищі Шабельківка, та клуб села Дмитрівка; 2 музеї: художній музей та музей історії міста; комунальне підприємство «Об’єднання парків культури і відпочинку»; комунальний заклад «Український міський концертний ансамбль «Краматорські дівчата та хлопці».

У галузі культури міста (комунальних закладах культури і освіти сфери культури)  станом на 01.01.2023 працюють 478 працівників, у т.ч. 100 працюють у звичайному режимі, 112 – дистанційно, 89 знаходяться у відпустці без збереження заробітної плати, з 168 працівниками призупинено дію трудових договорів, 1 працівник мобілізований до лав ЗСУ.  У закладах культури відсутня заборгованість із заробітної платні. Збережені та проводились виплати передбачених законодавством України надбавок фактично працюючим викладачам шкіл естетичного виховання, бібліотечним, музейним, клубним працівникам.

Заклади культури, творчі колективи повноцінно працювали для користувачів, глядачів та учасників до 23 лютого 2022 року. З 24 лютого 2022 року, через запровадження воєнного стану, у зв’язку з військовою агресією російської федерації на території України, діяльність закладів культури за основними напрямками роботи була припинена, лише мистецькі школи продовжували працювати дистанційно.

У мистецьких школах з вересня 2022 року навчаються 1285 учня, у тому числі 213 (15,1 %) – пільгових категорій.

Слід зазначити, що під час запровадження на території країни карантину, а з 24 лютого 2022 року – воєнного стану у зв’язку з військовою агресією російської федерації на території України, мистецькі школи повністю перейшли на дистанційне навчання. Станом на 01 січня 2023 року 105 викладачів працюють дистанційно – здійснюють освітню діяльність за допомогою сервісів Google meet.

У мистецьких школах протягом навчального року працювали учнівські та педагогічні творчі колективи. З них: зі званням «зразковий» – 8, «народний» – 3.

Цього року учні мистецьких шкіл міста одержали 175 перемог у Міжнародних конкурсах та 125 – у  Всеукраїнських конкурсах, участь у яких конкурсанти брали в основному  дистанційно.

У 2022 році серед 11 стипендіатів обласних творчих стипендій талановитим дітям-учням мистецьких шкіл та закладів культури Донецької області, визначених відповідно до розпорядження голови Донецької обласної державної адміністрації, начальника обласної військової адміністрації, 6 стипендіатів – це учні мистецьких шкіл міста Краматорськ. А у 2023 році з 10 стипендіатів щорічної обласної стипендії отримувачами стипендій будуть 5 учнів мистецьких шкіл нашого міста.

До більш безпечних міст України було евакуйовано в період з квітня по серпень 1375 одиниць музейних предметів, в т.ч. особливо цінних, другої та третьої черги, та 47 книг обліку музею історії міста, а також 1368 од. музейних предметів та 12 одиниць фондово-облікової документації (інвентарні книги, книги надходжень) художнього музею міста.

Бібліотечний фонд публічних бібліотек міста також має рідкісні книги – це видання 19 ст. – початку 20 ст., з метою їх  збереження книги у кількості 134 од. також були евакуйовані у більш безпечний регіон.

З моменту початку повномасштабного вторгнення в місті Краматорськ було організовано роботу гуманітарного штабу, метою якого є допомога мешканцям міста продуктовими наборами, одягом, засобами гігієни та надання консультацій з приводу евакуації до більш безпечних регіонів.

Роботу гуманітарного штабу організовано на базі закладів культури міста, бібліотек, останні є пунктами  реєстрації на отримання гуманітарної допомоги, оформлення заявок на Платформі єДопомога, яка надає можливість на фінансову підтримку від міжнародних організацій, отримання цифрового підпису та інш.

Охорона здоров’я

Фінансування закладів охорони здоров’я Краматорської територіальної громади в 2022 році відбувалось за рахунок коштів отриманих за договорами з Національною службою здоров’я України (далі – НСЗУ) та коштів міського бюджету, виділених на виконання цільових програм в галузі охорони здоров’я.

Договори з НСЗУ були укладені лікувальними закладами на різні види медичних послуг на первинному та вторинному рівні надання медичної допомоги. Медичні підприємства міста надавали амбулаторні, стаціонарні (в т.ч. хірургічні), стоматологічні, реабілітаційні послуги, проводили вакцинацію населення від COVID – 19, навчали лікарів – інтернів та інше. В минулому році був значно розширений перелік діагностичних послуг, які контрактувались як пріоритетні. В цілому фінансування закладів охорони здоров’я за договорами з НСЗУ в 2022 році склало 420 млн 947,8 тис. грн.

За рахунок міського бюджету в 2022 році профінансовано заклади охорони здоров’я на 36 млн 317,6 тис.грн. В 2022 році виділялись кошти на забезпечення хворих ліками за пільговими рецептами, слуховими апаратами, стоматологічним протезуванням, засобами технічної реабілітації. Діти до 2-х років з малозабезпечених сімей, а також діти що народжені від ВІЛ-інфікованих матерів мають змогу отримати безкоштовне харчування (замінники грудного молока), а діти хворі на фенілкетонурію – спеціальне лікувальне харчування, що закуплені за кошти міського бюджету.

Асигнування з міського бюджету на забезпечення соціальних гарантій пільгових категорій громадян у 2022 році склали – 8 млн 369,7 тис. грн., в т. ч. додаткові кошти в сумі 1 млн. 306 тис. грн. витрачено на придбання медикаментів.

За рахунок коштів спеціального фонду міського бюджету (бюджет розвитку) для медичних закладів міста придбано медичне та лабораторне обладнання на загальну суму 7 млн 619,8 тис.грн, у тому числі аналізатор біохімічний (1 млн 466,4 тис. грн) – для КНП «Міська лікарня №2» КМР; аналізатор біохімічний  (1 млн. 466,4 тис. грн.) – для КНП «ЦПМСД № 1» КМР, рентгенівська система флюороскопічна загального призначення пересувна цифрова – 3 млн. 495,0 тис. грн. – для КНП «Міська лікарня №3» КМР; монітор пацієнта 17 шт, портативний електрокардіограф Bridhield – 1 шт. (1 млн 191,4 тис. грн.) – для КНП «ДТМО» КМР.

Зроблено перерозподіл коштів з інших статей видатків на придбання пального в генератори в сумі 275 тис.грн. для забезпечення безперебійної роботи закладів в період відсутності електричної енергії та на придбання палива для транспортних засобів установ в сумі 245 тис.грн. для надання медичної допомоги населенню міста в період воєнного стану.

В місті Краматорську аптеки та аптечні пункти працювали протягом всього 2022 року. На кінець звітного року працює 6 аптечних мереж, аптечні пункти розташовані в усіх районах міста. Всі аптечні мережі міста є приватними структурами, проте ними укладені договори на реімбурсацію лікарських засобів за програмою «Доступні ліки» та  реімбурсацію інсулін.

Краматорська міська військова адміністрація, Краматорська міська рада, а також підпорядковані їм служби, заклади та установи продовжують працювати, підтримуючи інфраструктуру міста та його мешканців. Кожен на своєму місці прикладає максимум зусиль для наближення перемоги України.

Ми разом все подолаємо!