Печать

Краматорська міська рада офіційний сайт

Краматорські рятувальники дбають про збереження врожаю

11.07.2019 14:13      Головне завдання хліборобів у літній період - зберегти врожай, в цій нелегкій справі аграріям активно допомагають і співробітники ДСНС. Адже період збирання зернових характеризується підвищеною пожежною небезпекою. Загрозливу обстановку створюють спекотна погода, сухі хліба, енергонасичені хлібозбиральні та зернопереробні агрегати. У цей напружений час найменша необережність із вогнем у хлібних масивах - кинутий недопалок, іскри від сільгоспмашин, можуть призвести до пожежі. Аби попередити виникнення пожеж та загорянь на хлібних масивах, фахівці ДСНС регулярно проводять інформаційно-профілактичні заходи щодо забезпечення належного стану пожежної безпеки та підготовки сільськогосподарських підприємств.


      Так, співробітники 12-го Державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Донецькій області провели профілактичні заходи на сільськогосподарських підприємствах м.Краматорcьк, на які були запрошені представники місцевих ЗМІ.


      Вогнеборці нагадали аграріям, що більшість пожеж у сільськогосподарській галузі зумовлені необережним поводженням з вогнем, випалюванням стерні та порушенням правил експлуатації машин та агрегатів.


      Фахівці ДСНС ознайомили працівників, які задіяні в збиранні врожаю, з алгоритмом дій при пожежі, зауважили про неприпустимість спалювання стерні, пожнивних залишків та розведення багать на полях, необхідність обладнання випускних труб справними іскрогасниками. Рятувальники звернули увагу комбайнерів на своєчасне очищення обертових вузлів і деталей від намотаної солом'яної маси, регулювання систем запалювання та мастила. Крім того, представники ДСНС вкотре нагадали про заборону куріння на території складів і сховищ, а також у безпосередній близькості від них.


      Під час заходу серед хліборобів розповсюджувалися інформаційно-просвітницькі листівки з зазначеними правилами пожежної безпеки при збиранні врожаю та екстреним номером Служби порятунку «101».

ДСНС

Ви можете знайти цю сторінку за адресою: http://www.krm.gov.ua/print/news/27265