• Президент України
 • Верховна рада
 • Урядовий портал
 • Урядова телефонна
 • урядова лінія слух
 • енергоефективність
 • Мінрегіон
 • Донецька ОДА
 • Донецкий областной совет
 • Донецький обласний контактний центр
 • Національної дитячої «гарячої лінії»
 • Асоціація міст України
 • Донецька обласна служба зайнятості
 • Державний реєстр виборців
 • Веб-портал електронних послуг
 • проект ExportUA

Оновлено 11.06.2019 17:02

Про підсумки роботи управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області за 5 місяців 2019 року та основні пріоритети діяльності управління на 2019 рік

Робота управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області протягом 5 місяців 2019 року була спрямована на реалізацію Стратегії модернізації та розвитку Пенсійного фонду України на період до 2020 року, інших нормативно-правових актів в сфері пенсійного забезпечення та на виконання завдань згідно відповідних планів роботи.


Одним із основних напрямків діяльності управління є забезпечення своєчасної та у повному обсязі виплати пенсій громадянам міста.


Загальний контингент отримувачів пенсій в управлінні складає 104,0 тисяч осіб, з яких фактично отримують пенсії 71,5 тисяч осіб, у т.ч. 17,8 тисяч – внутрішньо переміщенні особи. Із загальної чисельності одержувачів пенсій 13,6 тисячі – працюючі пенсіонери.


Із загальної кількості пенсіонерів отримують пенсії:

нижче прожиткового мінімуму - 341 осіб;

в розмірі прожиткового мінімуму - 9,2 тисяч осіб;

вище прожиткового мінімуму - 62,0 тисячі осіб.


В установах банків отримують пенсію 61,1 тис. пенсіонерів, що складає 85,5 % від загальної кількості (що на 2,8 % більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року).


У звітному періоді призначено 786 нових пенсій, в т.ч. 10 - за особливі заслуги перед Україною, проведено майже 9,0 тис. індивідуальних перерахунків пенсій, що на 1,3 тис. більше ніж за аналогічний період 2018 року, поновлено виплату пенсії 1,6 тисячам внутрішньо переміщених осіб.


В порівняні з початком року середній розмір пенсії зріс на 391,40 грн. та на 01.06.2019 склав 3 437,40 грн.


Зазначеного зростання пенсійної виплати досягнуто в результаті: проведення з 01 січня 2019 року перерахунку пенсій особам, які досягли віку 65 років, за наявності необхідного страхового стажу (30 років - у жінок, 35 років - у чоловіків). Розмір таких пенсій після перерахунку складає не менше 40% від мінімальної заробітної плати, а це 1669,20 грн. (4173 грн.*40%). Підвищення пенсій отримали 7,3 тисяч осіб або 10,4% від загальної кількості одержувачів пенсії.


З 01 березня 2019 року проведено перерахунок пенсій для 67,5 тис. осіб у зв’язку з осучасненням та індексацією, передбачених ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та Постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 року №124. Середній розмір збільшення виплати з урахуванням встановленої одноразової виплати у сумі 2410 грн. склав 583,62 грн.


З 1 квітня 2019 року автоматично перераховані пенсії працюючих пенсіонерів, які після призначення (перерахунку) пенсій станом на 1 березня набули не менше як 24 місяці страхового стажу, або менше як 24 місяці страхового стажу, але минуло два календарні роки після призначення (перерахунку) пенсії. Перерахунку підлягали 18,5 тис. пенсій.


З початку 2019 року в індивідуальному порядку відпрацьовано 3,0 тис. пенсійних справ, які за результатами проведених масових перерахунків потрапили до переліку осіб, які потребували перерахунок в ручному режимі.


Крім того, будуть проведені автоматизовані перерахунки у зв’язку зі зростанням соціальних стандартів: з 1 липня (прожитковий мінімум для непрацездатних осіб зросте на 67 грн. та буде становити 1564 грн.) та з 1 грудня 2019 року (прожитковий мінімум для непрацездатних осіб зросте на 74 грн. та буде становити 1638 грн.).


Всі передбачені законодавством перерахунки пенсій будуть проведені в автоматизованому режимі без потреби звернення до органів Фонду.


З 1 березня 2019 року за рішенням Уряду (постанова Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 № 62) управлінням забезпечено виплату монетизованих житлових субсидій через банківські установи та через підприємства поштового зв’язку АТ «Укрпошта». Для виплат субсидій з Державного бюджету України надійшло 80,25 млн. грн.


В умовах постійного зростання потреби в коштах на виплату пенсій збільшується навантаження на бюджет Фонду.


Загальні видатки управління Фонду на виплату пенсій з початку 2019 року склали 1,2 млрд. грн., що у порівнянні з аналогічним періодом минулого року більше на 10,5 %. При цьому сума надходжень власних коштів склала 403,7 млн.грн., що становить 32,8 % від загальної суми потреби на виплату пенсій.


Загальна сума заборгованості з платежів до бюджету Фонду зросла на 1,8 млн. грн. і станом на 01.06.2019 складає 22,1 млн. грн. Зростання боргу припустили підприємства, що відшкодовують фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій.


Управлінням вживаються усі передбачені законодавством заходи щодо погашення заборгованості до бюджету Фонду.


Вся сума заборгованості, що за законом підлягає стягненню, а це понад 8,2 млн. грн., передана на примусове виконання до органів ДВС.


Позовною роботою охоплено 100% заборгованості, яка підлягала стягненню в судовому порядку.


Від заходів примусового стягнення органів Державної виконавчої служби міста надійшло 386,8 тис. грн.


Управління приймає активну участь в роботі міської комісії з погашення заборгованості. За результатами сумісних заходів у 2019 році боржниками погашено заборгованість у сумі 969,7 тис. грн.


Важливим напрямком роботи управління є забезпечення достовірності даних Реєстру застрахованих осіб. З метою забезпечення дотримання прав найманих працівників управлінням щомісяця здійснюється моніторинг звітності страхувальників щодо наявності помилок, нарахування заробітної плати менше законодавчо встановленого мінімуму, здійснення донарахування страхувальниками єдиного внеску до мінімального розміру. За 5 місяців 2019 року проаналізовано 13,4 тис. звітів.


Пенсійний фонд є надійним партнером найманого працівника у процесі контролю за дотриманням його соціальних прав, у тому числі надаючи зручні сервіси через веб-портал Пенсійного фонду України.


Звертаємо особливу увагу найманих працівників на те, що веб-портал – це дуже зручний спосіб контролю за інформацією, що міститься в Реєстрі застрахованих осіб.


Пенсійним фондом України проведено верифікацію даних в Реєстрі, за результатами якої по місту Краматорську виявлено 9,5 тис. помилкових записів. В основному це помилки, допущені страхувальниками в реєстраційних номерах облікових карток платників податків при наданні звітності. Ці помилки приводять до втрати страхового стажу найманими працівниками і у подальшому – труднощів при призначенні пенсій чи інших соціальних виплат. Управлінням продовжується робота по виправленню в Реєстрі застрахованих осіб помилкових записів, але застрахованим особам також необхідно дбати про свої соціальні гарантії в майбутньому і бути зацікавленими у достовірних даних Реєстру застрахованих осіб.


Зацікавленість працюючих громадян у інформації про страховий стаж та заробіток, яка накопичена в Реєстрі застрахованих осіб, зростання свідомого ставлення населення до своїх гарантованих прав і захищеного майбутнього, відстежується за кількістю звернень до відділу обслуговування громадян. Так, за 5 місяців 2019 року за довідками з Реєстру звернулись 3,7 тис. громадян, що на третину більше порівняно з відповідним періодом минулого року.


На веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України станом на 01.05.2019 зареєструвались 19,4 тис. користувачів, у тому числі у 2019 році – 2,5 тис.


Проводяться заходи, спрямовані на покращення якості обслуговування громадян. Станом на 01.06.2019 в місті функціонують 4 агентських пункти.


На особистий прийом до керівників та спеціалістів управління з початку 2019 року звернулося 33,3 тис. громадян, надійшло 980 письмових звернень, у тому числі 203 громадян звернулись через веб - портал електронних послуг ПФУ. По телефону «гарячої» лінії громадянам надано більше 3,0 тис. консультацій.


На виконання доручення правління Пенсійного фонду України управлінням здійснюється перевірка паспортних документів, які за даними Державної міграційної служби визнані недійсними, викраденими або втраченими. З цією метою направлено майже 1,0 тис. листів пенсіонерам. Станом на 01.06.2019 до управління звернулись 867 осіб. Запрошуємо одержувачів пенсій, у яких змінились паспортні дані, звернутись до управління і надати копію паспорту та довідку з місця проживання.


З метою роз’яснення питань, що відносяться до сфери діяльності органів Пенсійного фонду, управлінням проведено 222 виступи і публікації у засобах масової інформації, 57 зустрічей в трудових колективах, 9 інформаційних заходів з учнівською молоддю, 19 лекцій для тимчасово безробітних громадян, 7 зустрічей у ветеранських та громадських організаціях, опубліковано 270 повідомлень на офіційній сторінці управління в соціальній мережі Facebook, в тому числі на сайті Краматорської міської ради, на місцевих веб-ресурсах. Інформаційними заходами охоплено майже 2,0 тис. мешканців міста.


Отже, за 5 місяців 2019 року управлінням в основному виконано завдання, передбачені Стратегією модернізації та розвитку Пенсійного фонду України, основними пріоритетами та планом роботи.


Робота управлінням Пенсійного фонду України у м. Краматорську у подальшому буде направлена на забезпечення стабільного фінансування та своєчасну виплату пенсій, покращення якості обслуговування громадян, впровадження ефективних технологій адміністрування та підвищення прозорості пенсійної системи, подальший розвиток РЗО, розвиток механізмів ведення електронних пенсійних справ, запровадження технології сканування паперових пенсійних справ та створення оцифрованого архіву пенсійних справ, забезпечення подальшого розвитку дистанційних послуг, зокрема розширення можливостей веб-порталу.
>Л. МАКАРЕНКО

Голова комісії з припинення управління77 переглядів

Print

Пошук на сайтi


Подiї тижня

 • 25.08.2019

  18-00
  Концертна програма до Дня незалежності «Моя Україна»
  клуб «Зоря»
  начальник управління з гуманітарних питань Гореславець А.М.

 • 27.08.2019

  10-00
  Постійна комісія з питань соціально-економічного розвитку, планування, бюджету, фінансів, зовнішньоекономічної діяльності
  зала засідань виконкому, 2 поверх
  Начальник відділу роботи з депутатами Масаликіна О.В.

 • 27.08.2019

  10-00
  Літня школа комп’ютерної грамотності «Знавці комп’ютерних наук»
  бібліотека ім. Рибалка
  начальник управління з гуманітарних питань Гореславець А.М.

 • 27.08.2019

  10-00
  Засідання міської комісії з питань призначення державної допомоги малозабезпеченим сім`ям
  Порядок денний
  Управління праці та соціального захисту населення
  Начальник управління Гришичева П.В

 • 27.08.2019

  12-00
  Урок «Державні символи України»
  бібліотека ім. І. Франка
  начальник управління з гуманітарних питань Гореславець А.М.

Всі подiї


Календар новин


Підписатися на новини


 • інвест паспорт_ua
 • інвест паспорт_eng
 • Контакт центр
 • КРАМАТОРСЬКА МІСЬКА РАДА ОТРИМАЛА ВІД ГО «ІНСТИТУТ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ» ВІДЗНАКУ «РАДА ДРУЖНЯ ДО МЕДІА»
 • СБУ Інформує
 • Петиції
 • ОСББ
 • бджет-візуалізація
 • Громадський бюджет
 • Комунальна медична установа 'Міська лікарня №1'
 • Фондсоц страхування
 • police
 • Я маю право
 • Програм
 • Портал відкритих даних
 • Центр допомоги учасникам АТО
 • Пільги учасникам АТО_2
 • Проект підтримки внутрішньо переміщених осіб
 • Реєстрація документів на субсідію
 • Розрахунок субсідій
 • Пільги учасникам АТО
 • Інформанція для переселенців
 • Сайт «Teplo.gov.ua»: як отримати субсидію?